Ranking Światowych Muzeów, o których mogłeś nie wiedzieć cz. 3

7. Miasto Nauki i Przemysłu w Paryżu jest największym w Europie

Miasto Nauki i Przemysłu [Muzeum] w Paryżu we Francji jest uważane za największe muzeum nauki w Europie. W 2016 roku obchodziło swoje 30-lecie i zostało zbudowane na zrekultywowanym miejscu rzeźni Napoleona w mieście.

Ma szeroką gamę fascynujących wystaw obejmujących eksplorację, medycynę, kosmos, botanikę i przemysł. Istnieje również imponujące planetarium, łódź podwodna, teatr IMAX (La Géode) i plac zabaw dla dzieci.

Szacuje się, że odwiedza go 5 milionów turystów rocznie i jest jedną z najpopularniejszych atrakcji Paryża. Misją muzeum jest rozpowszechnianie wiedzy naukowej i technicznej wśród społeczeństwa, w szczególności wśród młodzieży, oraz promowanie publicznego zainteresowania nauką, badaniami i przemysłem.

8. Deutsches Museum w Niemczech

Deutsches Museum w Niemczech jest największym na świecie muzeum nauki i techniki na świecie. Całe muzeum jest również zbudowane na własnej wyspie na rzece Isar i jest to widok, który na długo zapada w pamięć. Posiada ponad 28 000 obiektów z 50 dziedzin nauki i techniki. Chociaż wszystkie eksponaty są warte zobaczenia, jedną z głównych atrakcji jest rekonstrukcja Jaskini Altamira w Hiszpanii. To tutaj po raz pierwszy odkryto jedne z najstarszych na świecie malowideł naskalnych. Naprawdę wyjątkowe i oszałamiające wizualnie wrażenia odwiedzających.

9. Muzeum Nauki w Londynie ma ponad 160 lat

Muzeum Nauki w Londynie obchodziło niedawno 160 lecie w 2017 roku. Zawiera fantastyczną kolekcję reliktów rewolucji przemysłowej, w tym Rakietę George’a Stephensona. Jednym z nowszych eksponatów jest bardzo popularna wystawa „Roboty”, która przedstawia 500 lat ewolucji robota. Ma również wystawy na temat historii matematyki i ciekawy fragment o pracy statystycznej Florence Nightingale.

Przyciąga 3,3 miliona odwiedzających rocznie i jest bezpłatne. Niektóre wystawy czasowe mogą jednak wymagać wykupienia biletu wstępu.

10. Muzeum Nauki i Technologii w Szanghaju w Chinach

Muzeum Nauki i Technologii w Szanghaju w Chinach jest ogromne z 13 stałymi wystawami, od „Świata robotów” po „Tęczową Krainę Dzieci”. Ma cztery gigantyczne sale naukowe, z których dwa to IMAX, oraz niektóre wystawy specyficzne dla Chin, takie jak wystawa „Spectrum of Life” na temat różnorodności biologicznej prowincji Yunnan.

Zostało otwarte w 2001 roku, jednak ostatnia faza budowy zakończyła się w 2010 roku i stała się jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji miasta.

Zajrzyj również do części 1 rankingu  https://www.exploris.pl/ranking-swiatowych-muzeow-o-ktorych-mogles-nie-wiedziec-cz-1/  oraz do części 2 https://www.exploris.pl/ranking-swiatowych-muzeow-o-ktorych-mogles-nie-wiedziec-cz-2/