Ranking Światowych Muzeów, o których mogłeś nie wiedzieć cz. 1

Czy czujecie w sobie duszę podróżnika? Chcecie odwiedzić ciekawe miejsca i zobaczyć niezwykłe rzeczy? Jednak sztuka do was nie przemawia?  Nic straconego są też muzea, które są katedrami dla nauki. Oczywiście nie wszystkie muzea nauki i techniki są sobie równe. Niektóre po prostu przodują w jakości swoich eksponatów i wystaw.

Poniżej przedstawiamy pierwszą część rankingu muzeów, do które warto uwzględnić podczas planowania podróży wakacyjnej.

1. Muzeum Historii Naturalnej w Londynie jest fantastyczne!

Muzeum Historii Naturalnej w Londynie jest jednym z najlepszych muzeów nauki na świecie. Jest to również jedno z najstarszych i najbardziej znanych muzeów w okolicy.

Z inspirującymi eksponatami, muzeum to jest obowiązkowe dla każdego, kto podróżuje do Londynu. Jak sama nazwa wskazuje, głównym tematem muzeum jest historia naturalna i zawiera kolekcje o zwierzętach, roślinach, biologii człowieka, minerałach i zasobach naturalnych. Zostało otwarte w 1881 roku i przyjmuje około 5 milionów odwiedzających rocznie.

2. Eksploratorium w San Francisco jest zabawne i edukacyjne

Eksploratorium w San Francisco jest pełne angażujących i edukacyjnych eksponatów. Naprawdę zasługuje na swój przydomek „Naukowy plac zabaw” i oferuje zupełnie inne wrażenia z wizyty w muzeum.

Zespół projektowy, który odpowiada za projekt, rzucił sobie wyzwanie stworzenia przestrzeni do wyświetlania najdziwniejszych, najbardziej niesamowitych i najbardziej ekscytujących aspektów nauki, które mogą zadziwić i zachwycić młode umysły. Jego główną misją jest tworzenie młodych naukowców, pozwalając im zobaczyć, jak ekscytująca może być nauka. „Naszą wizją jest świat, w którym ludzie myślą samodzielnie i mogą śmiało zadawać pytania, odpowiadać na pytania i rozumieć otaczający ich świat”.

3. Szwajcarskie Muzeum Transportu w Szwajcarii

Szwajcarskie Muzeum Transportu (Verkehrshaus der Schweiz) znajduje się w Lucernie w Szwajcarii i jest pełne różnych środków transportu. Większość eksponatów to szwajcarskie modele samochodów od początku 1900 roku, ale obejmuje również samoloty, pociągi, sklepy i niektóre technologie komunikacyjne.

Muzeum zostało otwarte w 1959 roku i szybko stało się najpopularniejszym muzeum w Szwajcarii. Ale nie chodzi tylko o naukę i technologię – istnieje również duża kolekcja prac Hansa Erniego, szanowanego lokalnego artysty.