Ranking Światowych Muzeów, o których mogłeś nie wiedzieć cz. 2

Poniżej przedstawiamy drugą część rankingu najciekawszych muzeów świata. Więcej o muzeach możesz przeczytać tutaj https://www.exploris.pl/ranking-swiatowych-muzeow-o-ktorych-mogles-nie-wiedziec-cz-1/

4. Narodowe Muzeum Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej w Waszyngtonie D.C. jest pełne samolotów

National Air and Space Museum w Waszyngtonie D.C. stanowi część Smithsonian Institution i jedno z najlepszych muzeów nauki na świecie. Jest to również jedno z najlepszych muzeów lotnictwa i historii lotów ludzkich na świecie.

Eksponaty w muzeum zabiorą Cię na wizualną ucztę. Od pierwszej próby przelotu aż po niesamowite osiągnięcia przedsięwzięć w kosmos. Jeśli kochasz naukę i technologię, zwłaszcza lotnictwo, jest to obowiązkowy przystanek dla Ciebie i Twojej rodziny.

5. Te Papa Museum, Wellington w Nowej Zelandii ma więcej niż tylko materiały naukowe

Te Papa Museum w Wellington jest muzeum narodowym Nowej Zelandii. Te Papa z grubsza tłumaczy się na „Nasze miejsce” z Maorysów, a muzeum otworzyło swoje podwoje w 1998 roku po połączeniu z Muzeum Narodowym i Narodową Galerią Sztuki.

Jego eksponaty nie mają wyłącznie charakteru naukowego, ale ma duże kolekcje skamieniałości, archeozoologii, okazów roślin, okazów ptaków, a także szeroką gamę ssaków. Poza tym ma eksponaty na temat sztuki, historii, Taonga Maorysów i kultur Pacyfiku. Jego najsłynniejszym eksponatem jest ogromny 495 kg kolosalny okaz kałamarnicy.

6. Universeum w Szwecji jest idealne dla rodzin

Universeum w Göteborgu w Szwecji to idealne miejsce by spędzić dzień z całą rodziną. Szczyci się tym, że jest dostosowany do potrzeb dzieci, które obejmują wystawy, interaktywne wyświetlacze i akwarium.

Istnieje nawet trzypiętrowy „las deszczowy” z własną hordą małych mieszkańców. Podczas gdy zabawa jest skierowana głównie do dzieci, istnieje wiele wyświetlaczy, które zainteresują również dorosłych.

Jak dumnie chwali się ich strona internetowa „Universeum to miejsce, w którym zabawa prowadzi do wiedzy. Tutaj zwierzęta i natura mieszają się z nową technologią i ekscytującymi eksperymentami. Wybierz się na safari w lesie deszczowym, zanurz się w głębinach w Strefie Oceanu lub rzuć wyzwanie swojemu ciału i umysłowi w zdrowiu. Wizyta w Universeum to niezapomniana przygoda.”