Co zabrać na rejs katamaranem na Seszele?

Rejs na Seszele to z pewnością marzenie każdej osoby, która jest miłośnikiem morskiej żeglugi oraz podróży jachtem. Podróże po archipelagu są największą atrakcją turystyczną tamtego obszaru. Wakacje na Seszelach to przede wszystkim rajskie plaże i wodne wycieczki po Oceanie Indyjskim. Każdy, kto wybiera się na wyspy pierwszy raz, powinien wyposażyć się w odpowiedni asortyment, który pozwoli cieszyć się wakacjami bezstresowo.

Co zabrać na rejs żeglarski?

Co zabrać na Seszele rejs katamaranem? Najważniejsze jest to, aby ekwipunek był przemyślany i dostosowany do miejsca podróży. Pakując torbę podróżną, należy przewidzieć różne sytuacje, w jakich można się znaleźć i zabrać wszystkie niezbędne środki. Podczas rejsu katamaranem z pewnością pomocą posłuży profesjonalna obsługa, jednak warto mieć przy sobie niezbędnik podróżnika.

Zabezpieczenie przeciw chorobie morskiej

Komfort na pokładzie katamaranu to podstawa, jeśli chce się zwiedzać archipelag. Rejs może trwać dosyć długo, dlatego może powodować dyskomfort u osób, które cierpią na chorobę morską. Jeśli objawy dla uczestnika wyprawy bardzo męczące, powinien on zaopatrzyć się w odpowiednie środki, które pomogą mu zwalczyć nieprzyjemne dolegliwości.

Miejscowa waluta będzie niezbędna

Bardzo istotne jest także posiadanie miejscowej waluty. W obecnych czasach zdecydowana większość podróżujących posiada już karty walutowe, które umożliwiają dokonywanie płatności w różnych walutach, jednak nie uwzględniają one seszelskich rupii, więc gotówka z pewnością jest bardzo przydatna. Bilety lotnicze, rejs katamaranem i inne atrakcje w większości przypadków opłacane muszą być w EUR, ale za niektóre można również zapłacić w USD. Podobnie jest ze zwiedzaniem Wysp Zewnętrznych i Wewnętrznych.

Żywność i woda

Do niezbędnych rzeczy podczas wyprawy należą oczywiście jedzenie i woda. Szczególnie w gorącym klimacie wczasowicze narażeni są na odwodnienie, dlatego warto zawsze mieć przy sobie pełną butelkę wody. Wakacje na Seszelach to ciągła ekspozycja na promienie słoneczne, dlatego regularne picie płynów należy do niezbędnych czynności. Obecnie jednak na większości katamaranów dostępne są lodówki z wyżywieniem oraz zimną wodą, jednak nie każdy armator może oferować takie usługi. Warto więc wcześniej zorientować się, co znajduje się na jachcie, który zostanie wykorzystany do rejsu, a także jak długo będzie trwała wyprawa. Na wyspach, które oferują noclegi i są nakierowane na turystykę, znaleźć można również dużą liczbę restauracji z miejscową kuchnią. Należy więc wcześniej zapoznać się z planem wyprawy, aby włączyć do niego wizyty w lokalach gastronomicznych i móc spróbować miejscowej kuchni.

Ochrona przeciwsłoneczna to podstawa

Praktycznie każdy wyjazd, a tym bardziej w cieplejsze rejony globu, powinno się sprawdzić warunki tam panujące. Seszele słyną z ciepłego klimatu, dlatego ekspozycja na promieniowanie słoneczne jest tam znacznie większa, niż np. w Polsce. W związku z ogromnym nasłonecznieniem wczasowicze powinni koniecznie zabrać ze sobą okulary przeciwsłoneczne, które pozwolą odpocząć oczom. Niezbędny będzie również krem z filtrem UV, dzięki któremu uniknie się oparzeń oraz nieprzyjemnych konsekwencji opalania.

Dokumenty potwierdzające tożsamość

Zwiedzanie wysp oraz podróż samolotem wiążą się z koniecznością posiadania ważnych dokumentów tożsamości. Niezbędny będzie dowód osobisty oraz paszport. Każdy akwen wodny otaczający wyspę może być też miejscem kontroli, która będzie od wycieczkowiczów wymagała okazania dokumentów.

Niezbędnik plażowicza

Asortyment, jaki jest potrzebny na plaży, zależy przede wszystkim od tego, jak wczasowicze będą na niej spędzać czas. Niezbędne będą ręczniki, na których położą się oni na plaży, jednocześnie posłuży on do osuszania ciała po kąpieli w krystalicznej wodzie. Dobrze mieć ze sobą również długie spodnie z przewiewnych materiałów, które ochronią przed nadmiernym słońcem. Dla fanów nurkowania na pewno przydadzą się płetwy, które pozwolą szybciej i łatwiej przemierzać podwodny świat.

Rejs katamaranem na Seszelach

Wakacje na archipelagu wiążą się z wieloma atrakcjami. Ogrom rzeczy, jakie są do zobaczenia oraz możliwość wycieczek jachtem każe wycieczkowiczom spakować plecak i cieszyć się okoliczną przyrodą. Podróże katamaranem pozwalają zwiedzić cały akwen wodny, który otacza wyspy. Warto także pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, jakie obowiązują turystów. Pierwszy raz na Seszelach wymaga odpowiedniego przygotowania i nie chodzi tutaj tylko o wyposażenie, które będzie niezbędne na miejscu, ale również poznanie panujących tam zasad. Znajomość prawa oraz posiadanie miejscowej waluty na pewno się przyda, a także pomoże w wielu sytuacjach.

Co obejmuje archipelag?

Wybierając się na Seszele należy koniecznie zajrzeć na Wyspę Mahe. Jest to największą część całego archipelagu. Charakterystyczne dla niej są wulkaniczne skały oraz egzotyczna roślinność, która tworzy piękny krajobraz. To, co warto zwiedzić w tamtym miejscu, to przede wszystkim plantacje cynamonu i wanilii, które są tak bardzo cenione w krajach europejskich. Warte odwiedzenia są również takie wyspy jak Praslin, La Digue, Felicite czy Curieuse. Przejrzysta woda pozwala na zbadanie roślinności i fauny morskiej, a wszystko to składa się na niesamowite przeżycia i wspomnienia. Zobacz, co jeszcze warto zwiedzić i gdzie wybrać się na luksusowe wakacje: https://dreamgo.pl/gdzie/