Łatwiejsze parkowanie w dużych miastach? Z aplikacją to możliwe!

Wydatki na parkowanie stanowią bardzo ważną pozycję w budżecie każdego kierowcy – zwłaszcza w dużych miastach. Jak sie okazuje, można na tym sporo zaoszczędzić – wszystko dzięki specjalnej aplikacji mobilnej do szybkich płatności za parkowanie.

Parkowanie w dużych miastach – jakie problemy mają kierowcy?

Największym wyzwaniem, jakiemu muszą sprostać kierowcy w dużych miastach, są oczywiście korki. Duże natężenie ruchu generuje rozmaite kłopoty takie jak m.in. trudności ze znalezieniem bezpiecznego miejsca, w którym można zostawić auto. W centrach dużych miast zajmuje to średnio ok. 40 minut dziennie, czyli całkiem sporo. Na płatnych parkingach oraz w płatnych strefach parkowania opłaty są naliczane za każdą rozpoczętą godzinę parkowania, co bardzo często naraża kierowców na dodatkowe wydatki.

Aplikacja do parkowania – co to takiego i dlaczego warto ją mieć?

Aplikacja do parkowania AnyPark z powodzeniem zastępuje parkomat. Płatność kartą czy gotówką za postój to już nie problem, bo można to zrobić znacznie szybciej i wygodniej za pośrednictwem smartfona. Taki system działa w porozumieniu z zarządcami wybranych stref parkowania, co umożliwia sprawne dokonywanie bezgotówkowych płatności za pomocą telefonu. Aplikacja jest sprzymierzeńcem każdego kierowcy, ponieważ wyposażona jest w funkcję sekundowego naliczania. Dzięki niej użytkownik ponosi tylko rzeczywisty koszt postoju. Na tym rzecz jasna nie kończą się zalety aplikacji. Umożliwia ona zakończenie lub przedłużenie postoju, a ponadto zapamiętuje lokalizację samochodu. Do tego jest bardzo prosta w obsłudze.

Aplikacja do parkowania – o tym trzeba wiedzieć!

Z aplikacji korzystać może każdy, kto ma ważne prawo jazdy. Trzeba także brać poprawkę na to, że omawiany system działa tylko na parkingach i w strefach parkowania oznaczonych logo aplikacji. Warto się zatem wcześniej upewnić, czy usługa obejmuje dane miasto lub konkretny parking. Aplikację można pobrać i zainstalować za darmo. Użytkownicy mają możliwość wykupienia wersji premium.