Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Stolica Dolnego Śląska słynie przede wszystkim z figurek krasnali, których jest już kilkaset, ale nie tylko.

Punkty widokowe we Wrocławiu

Wrocław może poszczycić się kilkoma punktami widokowymi, które warto zaliczyć i wspiąć się/wjechać windą na ich szczyty. Jednym z nich jest Mostek Pokutnic z kładką na samej górze, po której można chodzić i podziwiać widoki. Kolejne miejsce, tym razem z windą to Sky Tower, gdzie wjeżdżamy na wysokie piętro. Do dyspozycji na górze mamy ok. 30 minut, więc należy dobrze rozplanować czas by się wszystkim zachwycić. Kolejne punkty, tym razem w kościołach – wieża widokowa kościoła św. Elżbiety i wieża katedry p.w. Św. Jana Chrzciciela. Na rynku wejdź też na Wieżę Matematyczną

Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Sporym zainteresowaniem wycieczek szkolnych i turystów indywidualnych cieszą się ZOO połączone z Afrykarium, w którym na pewno jest, co robić. Na te obiekty należy zarezerwować sobie kilka godzin, gdyż teren jest spory, a dodatkowo, Afrykarium to coś innego na mapie Polski, więc tym bardziej jest się, czym zachwycić. Na uwagę zasługuje także rynek i Panorama Racławicka, do której bilet wstępu jest drogi, jednak, choć raz w życiu warto zobaczyć ją na żywo. Jest to jedyna taka atrakcja w Polsce, więc tym bardziej nie można przejść obok niej obojętnie. Jedno z kilku na mapie kraju jest także Muzeum Farmacji z bogatą wystawą, zachwycające Muzeum Mineralogiczne. Miłośnicy prozy Mickiewicza nie mogą przejść obok Muzeum Pana Tadeusza, położonego koło fontanny na rynku. Odwiedź serwis https://wroclawinfo.pl/ i sprawdź więcej ciekawych miejsc do odwiedzenia we Wrocławiu.

Poszukiwania krasnali

Wrocław krasnalami słynie i dzięki mapce/aplikacji można spróbować odnaleźć jakąś część z nich. Wszystkich w krótkim czasie na pewno nie sposób. Znajdują się w bardzo charakterystycznych miejscach i nie sposób podczas spaceru po mieście nie zobaczyć chociaż kilku. W wolnej chwili od poszukiwań krasnali można wybrać się na rejs statkiem, których tam nie brakuje. Polecamy też Kolejkowo – makiety, Muzeum Poczty i Telekomunikacji – jedno z kilku w Polsce, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego – odpoczynek na łonie przyrody, Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery – możliwość zagrania w dawne gry. Świetne są też Muzeum: Archeologiczne, Militarne i Architektury. Wszystkie są zachwycające.