Co warto zobaczyć w Warszawie?

Warszawa – obecna stolica Polski, więc nie wypada nie wiedzieć, jakie miasto obecnie piastuje tę funkcję i co się w niej znajduje.

Spacer z przewodnikiem

Warszawa jest znana z tego, że można w niej samodzielnie robić questy, czyli spacery związane z zabytkami, historią tego miasta. Dzięki temu zwiedzający, przyjezdni i mieszkańcy mają szansę by we własnym zakresie zachwycać się tym, co znajduje się w najbliższej okolicy. Dla grup zorganizowanych istnieje także możliwość zamówienia usługi przewodnickiej, wyznaczenie tematu oprowadzania i przez kilka godzin zwiedzanie miejsc, do których pewnie nikt samodzielnie by nie dotarł.

Co warto zobaczyć w Warszawie?

Nie można przejść obojętnie obok Zamku Królewskiego i wypatrywać informacji, czy nie można bezpłatnie zwiedzać jakichś wystaw. Jest to świetna okazja ku temu by bez kosztów rozpocząć swoje zwiedzanie ciekawym miejscem. Cytadela to miejsce, które upamiętnia tych, którzy ginęli, wieszano ich na stryczku i przechodzili przez bramę śmierci. Istnieje także możliwość obejrzenia dawnych cel tych, którzy zginęli. W wolny dzień można wybrać się do Łazienek Królewskich, olbrzymiego parku, w którym można miło spędzić czas. Nie wypada nie zajrzeć do niego, choć raz podczas całego zwiedzania. W tym parku można skusić się na zwiedzanie Pałacu na Wodzie, w całości z oryginalnymi eksponatami, więc tym bardziej jest to cenne miejsce warte ujrzenia. Jeżeli z kolei chcemy skusić się na widok na miasto warto wjechać windą na taras Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Więcej atrakcyjnych miejsc w Warszawie znajdziesz na stronie WarszawaInfo.pl. To prawdziwa skarbnica wiedzy o zabytkach i ciekawych miejscach Warszawy.

Miejsca związane z historią

Warszawa, jako miasto, w którym walczono, umierano nie może nie mieć dużej liczby miejsc związanych z historią. Jednym z nich jest Muzeum Więzienia Pawiak, do którego mogą udawać się już uczniowie ze starszych klas szkoły podstawowej oraz oczywiście dorośli. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN z kolei to miejsce przeznaczone głównie dla nastoletnich odbiorców. Zobaczymy w nim sporo interaktywnych tablic, ciekawostek, eksponatów, przekroju informacji przez wieki. Nie można przejść obojętnie obok Muzeum Powstania Warszawskiego, które każdy Polak powinien odwiedzić, choć raz w życiu. Harcerze mogą skusić się na wizytę w Muzeum Harcerstwa oraz odnalezienie grobów poległych na Powązkach.