Co warto zobaczyć w Szczecinie?

Stolica województwa

Turyści niewątpliwie są zachwyceni tym, że w stolicy województwa nie mogą narzekać na brak atrakcji. Stolicą województwa zachodniopomorskiego jest właśnie Szczecin, w którym miło można spędzić kilka dni i nie będziemy narzekać na nudę. Miasto jest przestronne i dodatkowo zmienia się na korzyść na przestrzeni lat. Zarówno mieszkańcy, jak i zwiedzający zauważają tę zmianę. Atutem jest to, że jest sporo darmowych atrakcji, więc bez kosztów możemy udać się na spacer po urokliwych uliczkach. Wędrówka na pewno będzie udana, a w przypadku większych odległości zawsze można skorzystać z komunikacji miejskiej lub prywatnego transportu.

Co warto zobaczyć w Szczecinie?

Na uwagę zasługuje Park Miejski Różanka, który w okresie kwitnienia róż jest naprawdę przepiękny i zachwyca tych, którzy mogą ujrzeć go na żywo. Warto zaplanować swój pobyt właśnie w tym okresie, by nie zobaczyć tylko pozostałości po pięknych kwiatach. Bardzo blisko na łonie przyrody znajduje się Park im. Jana Kasprowicza, w którym znajduje się wielkie jezioro, dużo ptactwa, więc jest się czym zachwycić. Stamtąd warto udać się do Muzeum Techniki i Komunikacji, gdzie jest bardzo duża kolekcja starych samochodów, gra dla dzieci i dorosłych. Z całą pewnością jest to jedno z ciekawszych miejsc na mapie miasta, które warto zwiedzić. Więcej takich atrakcyjnych miejsc w Szczecinie z pewnością znajdziesz w serwisie SzczecinInfo.pl.

Atrakcje Szczecina

Nie można także przejść obojętnie obok wałów Chrobrego, które są bezpłatne. Znajdują się one w pobliżu innych atrakcji, więc nie ma problemu z tym, że trzeba gdzieś daleko odjeżdżać. Bardzo blisko znajduje się także Muzeum Morskie, w którym na zwiedzających czeka sala ze statkami i ze świętymi. Warto sprawdzić czy wejście w któryś dzień jest bezpłatne. Kilkaset metrów dalej znajduje się kolejne bezpłatne miejsce. Mowa o Bulwarze Piastowskim, skąd już bardzo blisko do Baszty Siedmiu Płaszczy. Dzień można zakończyć zwiedzaniem Muzeum Historii Szczecina w ratuszu miejskim. Miasto może poszczycić się wieloma atrakcjami i warto wypełnić sobie dzień ich zwiedzaniem.