Ranking Światowych Muzeów, o których mogłeś nie wiedzieć cz. 4

11. Akademia Nauk Przyrodniczych w Filadelfii jest jedną z najstarszych

Akademia Nauk Przyrodniczych w Filadelfii założona w 1812 roku i stanowi część Drexel University. To sprawia, że muzeum jest najstarszym muzeum nauk przyrodniczych w Ameryce.

Zawiera kolekcje ponad 17 milionów okazów, w tym niesamowicie imponujący 13-metrowy kompletny szkielet T-Rex, który powita Cię podczas wejścia.

Jak piszą o sobie „Akademia Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Drexel jest wiodącym muzeum historii naturalnej poświęconym rozwojowi badań, edukacji i publicznego zaangażowania w różnorodność biologiczną i nauki o środowisku”.

 

12. Ontario Science Centre w Toronto jest pełne interaktywnych eksponatów

Ontario Science Centre w Toronto w Kanadzie po raz pierwszy otworzyło swoje podwoje w 1969 roku i było jednym z pionierów „praktycznego” podejścia do muzeów. Zawiera setki interaktywnych eksponatów, od geologii i anatomii człowieka po astronomię i nowoczesne formy komunikacji.

Ontario Science Centre zachwyca, oferując praktyczne doświadczenia i zaangażowanie w naukę o znaczeniu lokalnym, krajowym i globalnym. Od 1969 roku muzeum odwiedziło ponad 52 miliony odwiedzających i jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Toronto.

13. Muzeum Kosmiczne w Hongkongu jest nie z tego świata

Muzeum Kosmiczne w Hongkongu, jest kultową częścią panoramy miasta. Jego ogromne centralne planetarium nie może być pominięte przez żadnego odwiedzającego miasto.

Budowa rozpoczęła się w 1977 roku, a prace zakończono w październiku 1980 roku. Dwie główne wystawy muzeum to Sala Kosmosu i Sala Eksploracji Kosmosu. Obie są interaktywne i mają na celu umożliwienie odwiedzającym poznanie kosmosu i eksploracje kosmosu poprzez serię zabawnych i edukacyjnych doświadczeń.

14. Centrum Nauki NEMO w Amsterdamie

Jego początki sięgają 1923 roku, ale od 1997 roku mieści się w nowoczesnym budynku. Muzeum zawiera pięć pięter praktycznych eksponatów i jest oficjalnie największym centrum nauki w Holandii. Jest to popularna atrakcja turystyczna z prawie 700 000 odwiedzających rocznie.

Eksponaty obejmują zarówno samouczki na temat wiatru, wody i energii słonecznej na dachu, jak i popularną wystawę „World of Shapes” na temat matematyki.

Zainteresowany? Wróć do pierwszej części naszego rankingu i poznaj wszystkie muzea światowe https://www.exploris.pl/ranking-swiatowych-muzeow-o-ktorych-mogles-nie-wiedziec-cz-1/