Odkryj piękno chorwackich miast: Vrboska

Vrboska to miasteczko, które na turystycznej mapie Chorwacji zajmuje miejsce wyjątkowe. Dlaczego? Bo to najmniejsze miasto na terenie wyspy Hvar, a jednocześnie letnisko, na terenie którego coraz chętniej spędzają wczasy turyści z całego świata. Vrboska to wspaniały klimat, doskonałe warunki do wypoczynku oraz piękne zabytki, z których Chorwacja z pewnością może być dumna. Co warto zobaczyć w czasie wypoczynku na terenie tego miasta?

Kilka słów o miejscowości Vrboska

Chorwacka Vrboska to piękna zabudowa i obiekty, obok których nie można przejść obojętnie. Co koniecznie trzeba tu zobaczyć? Jedną z najważniejszych atrakcji tego miasteczka jest Muzeum Rybołówstwa – ciekawa placówka muzealna, w której zgromadzono wiele cennych eksponatów związanych z tym ważnym dla wyspiarzy zajęciem. Turyści, którzy postanowią zwiedzić to muzeum, będą mogli zobaczyć ciekawą kolekcję sprzętów, którymi dawniej posługiwali się rybacy.

Wycieczka do Vrboska? Jak najbardziej

Miasto to jest jednocześnie ciekawym celem wycieczki dla każdego, kto ceni sobie historyczne budowle oraz piękno architektury. W gronie najcenniejszych zabytków, z jakimi można się tu spotkać, znajduje się obronny kościół św. Marii od Miłosierdzia z XVI wieku. Świątynia ta powstała w okresie, gdy zagrożenie ze strony Turcji było wyjątkowo silne. Efekt? Budowla ta zalicza się do najpotężniejszych twierdz, jakimi do dziś może się pochwalić Chorwacja. Innym ciekawym zabytkiem sakralnym tego miasta jest kościół św. Lovrinca z XV wieku, którego wnętrze z czasem zostało przerobione na wzór barokowy, zgodnie z trendami obowiązującymi w XVII wieku.

Vrboska i jej zabytki przyciągają turystów, dla których Chorwacja to coś więcej, niż tylko wczasy nad morzem. Wiele osób chciałoby tam pojechać na wakacje, jednak niektórym uniemożliwia to brak funduszy. W takim przypadku warto odwiedzić portal www.portfel.pl i dowiedzieć się jak zarabiać, jak inwestować i jak oszczędzać pieniądze. Piękna zabudowa sprawia, że to miasto ma wyjątkowe powodzenie wśród turystów, a jego rola w chorwackiej branży turystycznej staje się z każdym sezonem coraz większa.