Alzacja z rodziną, poznaj zajęcia dla rodzin z dziećmi cz. 2.

4. Zmierz się ze średniowieczną fortecą: Haut-Koenigsbourg

Zbudowana w XII wieku twierdza Haut-Koenigsbourg przeszła gruntowną renowację na początku XX wieku, co czyni ją idealnym modelem edukacyjnym do poznania wszystkiego o tym okresie historycznym. Jest to sposób na ukazanie prawdziwego świadectwa życia w górskim zamku warownym. Jest to również idealne rozszerzenie tego, czego można nauczyć się na lekcjach historii. Oferowanych jest wiele tematycznych wizyt i warsztatów, aby umożliwić dzieciom i dorosłym odkrycie budynku z innej perspektywy.

5. Volerie des Aigles – tutaj dowiesz się wszystkiego o ptakach drapieżnych

Rzut kamieniem poniżej Haut-Koenigsbourg stoją ruiny zamku Kintzheim. To właśnie w tym wspaniałym miejscu Volerie des Aigles zdecydowali się osiedlić ponad 50 lat temu. W tym czasie z powodu złego wizerunku i intensywnego rolnictwa ptaki drapieżne były zagrożone wyginięciem. La Volerie została stworzona, aby ich chronić i jednocześnie bezpiecznie pokazać ludziom. Spacerując po zamku i jego parku, możesz zatem dowiedzieć się wszystkiego o tych ptakach, zanim weźmiesz udział w pokazach w locie swobodnym, aby podziwiać zręczność orłów, akrobacje latawców lub ciszę lotu sów.

6. Tradycyjna alzacka wioska-muzeum w Ekomuzeum Alzacji

Rodziny kochające historię mogą wybrać się w pobliże Ungersheim, gdzie mogą odwiedzić Écomusée. Jest to największy skansen we Francji, który umożliwia obserwowanie życia alzackiej wioski, na początku XX wieku. Możliwość spacerowanie między 70 budynkami reprezentującymi całą Alzację, pozwala zaobserwować różne zawody, takie jak fryzjer, kowal czy bednarz. Przez cały rok wizyta jest urozmaicana różnymi wydarzeniami i festiwalami skierowanymi do publiczności w każdym wieku.

7. Odkryj w sobie na nowo duszę dziecka w Parc du Petit Prince

Kilka kroków od Ekomuzeum, jeszcze w Ungersheim, Park Małego Księcia oferuje atrakcje dla wszystkich dzieci, od najmłodszych do najstarszych. W programie zabawy wodne, przejażdżki, labirynty, a nawet kolejka oraz różne zajęcia edukacyjno-rozrywkowe. Poszukiwacze mocnych wrażeń nie zostaną pominięci z możliwością lotu balonem lub zmierzenia się z różnymi kolejkami górskimi. W parku znajdują się również różne zwierzęta w mini-farmie edukacyjnej. Dzieci odnajdą wszystkich bohaterów opowieści o Saint Exupéry: owce, lisy, węże… ale także kury, króliki czy gołębie.

Zajrzyj do części pierwszej artykułu https://www.exploris.pl/alzacja-z-rodzina-poznaj-zajecia-dla-rodzin-z-dziecmi-cz-1/