Abydos – poznaj interesujące egipskie skarby

Od Kairu tę niewielką dziś wioskę dzieli blisko 500 km. Ci turyści, którzy korzystają z udziału w rejsach Doliną Nilu, nie będą żałować tak długiej podróży i czasu spędzonego na jej terenie.

Starożytne egipskie miasto Abydos to współcześnie wioska Al-Araba – podstawowe informacje

Współczesna wioska Al-Araba to starożytne miasto Abydos, które przed wiekami było nie tylko ważnym ośrodkiem politycznym, ale i ważnym ośrodkiem religijnym. Turyści dostrzegli piękno tego miejsca już w XIX wieku, a zabytkiem, dzięki któremu wycieczki zaczęły tu zaglądać coraz chętniej, była świątynia Setiego I. Do dziś jest ona uznawana za jeden z najważniejszych zabytków, jakimi może się pochwalić Egipt. Co warto wiedzieć na jej temat?

Abydos – to warto wiedzieć

Świątynia Setiego I, znana również jako Wielka Świątynia z Abydos, to jeden z tych obiektów, które najlepiej obrazują potęgę starożytnego Egiptu. Zachwyca ona zarówno swym ogromem, jak i wspaniałymi dekoracjami rzeźbiarskimi. Potężne pylony oraz dziedzińce, przy których nadal można podziwiać ciekawe dekoracje ze scenami walk, ogromne sale z potężnymi kolumnami – oto atrakcje, które można ujrzeć w trakcie zwiedzania tego zabytku.

Blog internetowy z artykułami o ciekawych celach dla każdego podróżnika – https://www.morzegory.pl/, gdzie publikowane są wpisy o podróżach po Polsce, Europie oraz całym świecie.

Siedem kaplic znajdujących się w tylnej części świątyni oraz boczne sanktuaria, w których oddawano cześć poszczególnym bogom greckim to kolejne ciekawostki, który zadziwiają turystów. To, co najciekawsze, jest jednak dla zwiedzających niedostępne. To sanktuarium barek oraz sala ofiar, o których wiedzę można zdobyć jedynie od miejscowego przewodnika. Świątynia Setiego I jest tu zabytkiem najważniejszym, jednak nie tylko ona zasługuje na uwagę.

Na turystów odwiedzających Abydos czeka równie ciekawa świątynia Ramzesa II. Dziś podniszczona, swego czasu uchodziła za jedną z najpiękniejszych budowli wzniesionych w czasach tego faraona. I jej warto poświęcić nieco więcej uwagi w czasie wycieczki do Abydos i innych ciekawych osad leżących w Dolinie Nilu.