Alzacja z rodziną, poznaj zajęcia dla rodzin z dziećmi       cz. 1.

Pomimo niewielkich rozmiarów, ponieważ stanowi jedynie pas ziemi o długości niecałych 200 km z północy na południe i 50 km ze wschodu na zachód, Alzacja jest pełna miejsc, których nie można przegapić, które zachwycą dorosłych i najmłodszych. Między Renem a Wogezami przyroda jest wszechobecna, ale region ten oferuje również bogate dziedzictwo historyczne, które przekształcone w zajęcia dla dzieci umilą każdy pobyt.

1. W Miluzie Cité du Train zabierze Cię w podróż przez historię kolei

Wszechświat pociągu jest źródłem nieskończonej fascynacji dla dzieci i rodziców, jeśli marzysz o Orient Expressie lub fantastycznych lokomotywach parowych, wybierz wypożyczalnię niedaleko Cité du pociągu, aby podziwiać jego liczne ekspozycje, które czynią go największym muzeum kolejnictwa w Europie. Dowiedz się, jak kolej zrewolucjonizowała podróże, wakacje, a nawet dyplomację. Obserwuj ewolucję lokomotyw i naucz się jeździć lub podziwiaj wspaniały model, którym możesz sterować samodzielnie.

2. Kontynuuj podróż pociągiem Thur Doller

Co może być lepszego, po zapoznaniu się z historią pociągu niż przeżycie go osobiście, zaledwie kilka kilometrów od Mulhouse? Wyjeżdżając z Cernay lub Sentheim, stowarzyszenie Train Thur Doller Alsace oferuje Ci kilkunastokilometrową podróż w czasie. Wsiądź do pociągu parowego i odkryj na nowo dźwięki, zapachy i wszystkie doznania, które dodają pikanterii podróży pociągiem. Przez cały rok wolontariusze organizują różne dni tematyczne (zachodnie, opowiadania historii, rekonstrukcje historyczne), ku uciesze wszystkich.

3. Odkryj Petite France wzdłuż wody

W Strasburgu Petite France to dzielnica o wyjątkowym uroku, w której mieszają się ziemia i woda. Domy z muru pruskiego, z balkonami pokrytymi pelargoniami, odbijają się w różnych kierunkach i przeplatają się z krytymi mostami i wysokimi wieżami strażniczymi, pozostałościami średniowiecznego muru. Aby podziwiać to wyjątkowe dziedzictwo, nic nie przebije krótkiego rejsu na pokładzie łodzi. Możesz dać się poprowadzić lub przejąć ster małej łodzi elektrycznej bez licencji na pływanie z falami, zabierając ze sobą swoich małych żeglarzy.