Najpiękniejsze plaże we Francji

Z ponad 5500 km linii brzegowej, Francja jest bardzo popularnym kierunkiem turystycznym w sezonie letnim. Co roku nie mniej niż 35 milionów urlopowiczów spędza wakacje w pobliżu francuskich plaż. Trzeba powiedzieć, że Francja ma wiele renomowanych kurortów nadmorskich, a także bardzo różne plaże. Wśród których znajdziemy plaże drobnoziarniste, plaże żwirowe, dzikie zatoczki, strome strumienie, odkryte plaże podczas odpływu, plaże dla nudystów, rodzinne plaże.

Na południu Francji uwiodą Cię piaszczyste plaże Lazurowego Wybrzeża. Jeśli wolisz więcej prywatności, Var ma wiele małych dzikich zatoczek o czystym pięknie. W Prowansji czekają na Ciebie Calanques. Na Korsyce oczaruje Cię niebiańska strona plaż, których mogą zazdrościć najpiękniejsze wyspy świata. Langwedocja-Roussillon słynie z długich rodzinnych plaż. Wybrzeże Langwedocji ma prawie 30 kurortów nadmorskich i 200 km linii brzegowej. To również na tych wybrzeżach znajduje się największe centrum naturystyczne w Europie: Le Cap d’Agde.

Po stronie Atlantyku znajdziemy liczne plaże, które znacznie różnią się od siebie. Plaże wybrzeża Landes i wybrzeża Basków to raj dla surferów. Trzeba powiedzieć, że to właśnie na tych wybrzeżach znajdują się jedne z najlepszych miejsc na świecie ( Lacanau , Hossegor , Capbreton , Anglet , Biarritz i Saint-Jean-de-Luz ).

Wybrzeża bretońskie są bardziej znane ze swojego dzikiego i stromego wyglądu, w szczególności z obecności wspaniałych klifów, z których najsłynniejsze to Cap Fréhel.

W drodze na plaże Normandii znajdziesz słynne domki plażowe. Częściowo na tych plażach można zobaczyć zjawisko przypływów, ku uciesze dzieci. Używając wiadra i podbieraka, mogą łowić ryby, albo zbierać skorupiaki czy małże.

Jedną z ciekawostek jest fakt, że zainteresowanie wakacjami na plaży to moda stosunkowo młoda. W XIX wieku plaża była bardziej kojarzona z działalnością rybacką. Ponadto uznano ją za niebezpieczną ze względu na fale i prądy. W tamtych czasach plaża słynęła bardziej ze swoich walorów leczniczych, ponieważ kąpiele morskie cieszyły się bardzo dobrą opinią.

Wybierając się do Francji na wakacje nie sposób nie zwiedzać również miast i zabytków. Dowiedz się jakie miejsca w Paryżu nie mogą zostać pominięte podczas wakacji https://www.exploris.pl/5-miejsc-ktore-trzeba-odwiedzic-bedac-w-paryzu/