5 miejsc, które trzeba odwiedzić będąc w Paryżu

1. Luwr

Luwr to nic innego jak najlepsze muzeum sztuki na świecie, które jest najczęściej odwiedzane. Z 210000 m² wystaw, na których można znaleźć prace z niemal każdej cywilizacji na świecie. Trzy najpopularniejsze tu dzieła to: „Mona Lisa”, Wenus z Milo i „Wolność wiodąca lud na barykady”. Zwiedzenie całego Luwru zajęłoby ponad cztery dni, spędzając tylko 10 sekund przed każdą pracą. Jeśli są pewne elementy, które absolutnie chcesz zobaczyć, zaplanuj swoją trasę z wyprzedzeniem. W ten sposób niczego nie przegapisz.

2. Katedra Notre-Dame w Paryżu

Wznosząca się nad Place Jean-Paul-II (dziedziniec) na Île de la Cité, katedra Notre-Dame de Paris jest symbolicznym sercem Paryża. Napoleon został tu koronowany, a wielu królów i królowych złożyło przysięgę małżeńską przed jego ołtarzem. Przed straszliwym pożarem, który miał miejsce 15 kwietnia 2019 r., mogliśmy przyjść i odkryć niesamowite wnętrze gotyckiej katedry. Cudowna jest również zewnętrzna część ze wspaniałymi detalami architektonicznymi i niezapomnianym widokiem na Paryż.

3. Wieża Eiffla

Wieża Eiffla jest dla Paryża tym, czym Statua Wolności dla Nowego Jorku a Big Ben dla Londynu. Francuski inżynier Gustave Eiffel, słynący już z budowy wiaduktów i mostów, przez dwa lata pracował nad wzniesieniem tego symbolicznego pomnika z 1889 roku. Pomnik ten jest hołdem z okazji stulecia  Rewolucji Francuskiej.

4. Cmentarz Père-Lachaise

Zobacz miejsca spoczynku wielu znanych postaci artystycznych, literackich i historycznych, w tym Marcela Prousta, Edith Piaf, Delacroix, Jima Morrisona, Chopina, Oscara Wilde’a i wielu innych. Miejsce to możesz zwiedzać wraz z przewodnikiem.

5. Katakumby Paryskie

Odważ się zejść do trzewi miasta! Zwiedzanie paryskich katakumb jest prawdopodobnie najbardziej przerażającą atrakcją, jaką Paryż ma do zaoferowania. To kilometry tuneli wyłożonych kośćmi i czaszkami sześciu milionów zmarłych paryżan. Zbudowane zostały 18 metrów pod ziemią pod koniec XVIII wieku. Miały zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób na cmentarzach w centrum miasta.

Jeśli panujesz podróż, w której to Ty decydujesz o jej przebiegu, zobacz jak zaplanować podróż kamperem.