Najpiękniejsze miejsca w Europie cz. 1

Nasz stary kontynent ma jeszcze wiele do zaoferowania dzięki swojej różnorodności. Od Anglii i Francji po Włochy i Niemcy, kraje europejskie są pełne tętniących życiem miast znanych z muzeów, restauracji, życia nocnego i architektury. Nic więc dziwnego, że decyzja, które miejsca są najlepszymi miejscami do odwiedzenia w Europie, może być trudna. Przedstawiamy listę najciekawszych lokalizacji.

Paryż

Miasto Światła co roku przyciąga miliony odwiedzających swoją niezapomnianą atmosferą. Oczywiście boska kuchnia i ogromne kolekcje sztuki również zasługują na uznanie. Łagodna rzeka Sekwana wędruje przez miasto, otoczona okazałymi muzeami, wielowiekowymi kościołami i blokami rokokowej i neoklasycznej architektury. Budynki te są dodatkowo wzmocnione kaskadowymi drzewami i świecącymi latarniami ulicznymi. Brukowane uliczki wzdłuż Sekwany i pełne wdzięku mosty są eleganckimi mieszkańcami Paryża, które możesz podziwiać w drodze na rynek, do kawiarni lub kina.

Zawierający światowej klasy muzea, modę, kuchnię i atmosferę, Paryż jest również miastem „wielu wspaniałości”. Jak wspominał Ernest Hemingway w swoich wspomnieniach „Ruchoma uczta”. W Paryżu odwiedź ukochane Musée d’Orsay, zrób zakupy u największych projektantów na Polach Elizejskich lub w butikach w Le Marais. Koniecznie znajdź czas na podziwianie widoków  ze szczytu Wieży Eiffla.

Nie zapomnij jednak by poczuć ducha Paryża. czerp przyjemność z otoczenia spędzając leniwe chwile w ogródkach kawiarnianych.

Londyn

Angielski pisarz Samuel Johnson powiedział: „Nie znajdziesz żadnego człowieka, w ogóle intelektualisty, który byłby gotów opuścić Londyn. Nie, proszę pana, kiedy człowiek jest zmęczony Londynem, jest zmęczony życiem; ponieważ w Londynie jest wszystko, na co życie może sobie pozwolić”. Od czasów Johnsona minęły ponad dwa stulecia, ale jego słowa wciąż brzmią prawdziwie. Życie w Londynie jest po prostu energiczne, a podróżni odkrywają, że jedna wizyta nie wystarczy, aby doświadczyć wszystkiego, co ma do zaoferowania to dwutysiącletnie miasto.

To właśnie tutaj przeszłość miesza się z współczesnością. W Londynie znajdziesz zabytkową Tower of London i awangardową Tate Modern. Możesz obejrzeć zarówno dzieła Barda, jak i współczesne sztuki w teatrze Shakespeare’a Globe i towarzyszącym mu Sam Wanamaker Playhouse. I podczas gdy londyńczycy nadal chwalą moc herbaty, Ty możesz podziwać życie uliczne zza szyb kawiarni Starbuck’s.