Najpiękniejsze miejsca w Europie cz. 2

Rzym

Rzym, miasto siedmiu wzgórz, którego początek jest owiany mitycznymi legendami. Romulus i Remus – bracia bliźniacy, którzy byli pielęgnowani przez wilczycę – według opowiastek, założyli Wieczne Miasto. I chociaż historycy są nieco sceptyczni, wobec tego epickiego wejścia w świat, większość podróżników jest absolutnie pewna, że w Rzymie jest coś magicznego. Niezależnie od tego, czy jest to tajemnica pobliskiego Watykanu, czy duchy Koloseum, popołudniowa kawa na Piazza Navona czy ogromny talerz makaronu w Trattorii; Rzym z pewnością oczaruje.

Stolica Włoch, znana jest również z historii, która sięga czasów Oktawiana, Juliusza Cezara i Hadriana. Pozostały struktury takie jak Panteon, Forum Romanum i dziesiątki kościołów, a także inne historyczne klejnoty. Miłośnicy kultury będą rozkoszować się skarbnicą sztuki mieszczącą się w Muzeach Watykańskich, a smakosze będą cieszyć się wspaniałą włoską kuchnią. I choć jego doniosła przeszłość jest przedmiotem zainteresowania wielu turystów, Rzym jest również szybkim, nowoczesnym miastem. Świadczą o tym lśniące designerskie witryny sklepowe, eleganckie hotele i najnowocześniejsze restauracje.

 Florencja

To małe miasto, schowane wśród toskańskich wzgórz, rzuca długi cień na historię. Źródło renesansu, chroniło potężną rodzinę Medyceuszy i inspirowało artystów takich jak Michał Anioł i Brunelleschi (Duomo). Gdyby nie modni Włosi i eleganckie sklepy wzdłuż Via Tornabuoni, można by pomyśleć, że cofnąłeś się w czasie do XIV wieku. Ale sztuka renesansu nie jest jedynym powodem, aby tu przyjechać. Odwiedź Florencję również ze względu na wspaniałe zachody słońca, włoską kuchnię i romantyczny urok.

Barcelona

Barcelona jest zarówno autentycznie historyczna, jak i szalenie dziwaczna. Od malowniczych szlaków kolorowego Parku Güell po romantyczne wąskie uliczki Barri Gòtic; od klubów nocnych przy plaży po dziesiątki świętych kościołów i cudów architektury. To miasto nad morzem wydaje się przyciągać wszystkie typy turysty, od poszukiwacza przygód, parę, imprezowicza, miłośnika kultury. Barcelona to spektakl z niemal przytłaczającą różnorodnością rzeczy do zrobienia. Możesz zostać na kilka dni, ale są szanse, że będziesz potrzebował całego tygodnia na zwiedzanie.

Zobacz również najpiękniejsze miejsca w Europie cz.1.