Jakie skarby warto zobaczyć w hiszpańskiej Murcji?

Być może Murcja nie należy do najpopularniejszych miast w Hiszpanii, jednak w czasie wycieczki po tym kraju z pewnością warto zatrzymać się tu na dłużej. To pełne słońca miasto, którego wielkimi walorami są piękne budowle oraz rewelacyjna pogoda. To jedno z najsłoneczniejszych miast, jakimi może się pochwalić Hiszpania, a atrakcji nie zabraknie tu dla nikogo. Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście?

Murcja – te atrakcje warto zobaczyć

Murcja to miasto o długiej historii, która sięga czasów wczesnego średniowiecza. Założone w 825 roku miasto ma arabski rodowód, w kręgu arabskich wpływów pozostawało też do połowy XIII wieku. Długa historia miasta sprawia, że cennych zabytków jest tu wiele. Za jeden z najważniejszych zabytków na terenie miasta uważana jest katedra Santa Maria. Ta gotycka budowla budowana była przez cztery wieki. Od XIV aż do XVIII stulecia wznoszono świątynię, która z czasem stała się jednym z najważniejszych zabytków w tej części Hiszpanii. Gotyk, barok i renesans łączą się tu pięknie, a efekt takiego pomieszania stylów zachwyca turystów z całego świata. Oryginalna i zachwycająca świątynia czaruje marmurową fasadą oraz asymetrycznymi wieżami.

We wnętrzu tej świątyni zachwycają piękne ornamenty, wśród których nie brak dzieł sztuki nawiązujących swym stylem do sztuki mauretańskiej. Zachwycają też kaplice, które fundowane były przez możne rody, uwagę przyciąga również sarkofag z trumną króla Alfonsa X Mądrego. Turyści w czasie wycieczki po Murcji bardzo chętnie odwiedzają też katedralną wieżę, która jest dla nich rewelacyjnym punktem widokowym.

Osoby zainteresowane zwiedzaniem Hiszpanii, znajdą ciekawy artykuł tutaj – Co warto zobaczyć na Ibizie?

Zwiedzenie katedry nie jest jedyną ciekawą formą spędzenia czasu w tym mieście. Piękna starówka kusi malowniczymi uliczkami i bulwarami, a lokalne pamiątki sprzedawane są tu na każdym kroku. Niezwykły klimat panujący w tym mieście sprawia, że Murcja ma już wielu miłośników. To piękne miasto, które z pewnością może stać się atrakcyjnym punktem dla miłośników niebanalnych atrakcji.