Alzacja z rodziną, poznaj zajęcia dla rodzin z dziećmi cz. 3

8. W Muzeum Zabawek odkryjesz zabawki we wszystkich ich formach!

Przyjdź i podziwiaj jedną z najwspanialszych kolekcji zabawek od XIX wieku do współczesności, wyeksponowaną tematycznie w dawnym kinie osiedlowym. Dzieci nie będą się opierać wypróbowaniu ich wszystkich. Wszystko jest zaplanowane, ponieważ zarezerwowano dla nich kilka przestrzeni z zagadkami i grami refleksyjnymi lub konstrukcyjnymi. Starsi mają też własny pokój, w którym mogą wypróbować gry planszowe i odkryć legendarne gry wideo, które oczarowały pokolenie ich rodziców. Mały bonus, jeśli odwiedziłeś Park Małego Księcia, zachowaj swój bilet, aby skorzystać ze zniżki w Muzeum Zabawek.

9. Zoo? Najlepsze miejsce to NaturOparC

Kilka kilometrów od Colmar, NaturOparC narodził się ponad 40 lat temu z pragnienia uratowania Bociana Białego, symbolu Alzacji, który był wówczas zagrożony wyginięciem. Od tego czasu park pozostaje wierny temu duchowi ochrony i uczestniczy w kilku programach ochrony zagrożonych gatunków. Zaprasza do spacerów wśród natury, bez pośpiechu, by niczego nie przegapić. Przez cały dzień odbywają się różne spotkania z opiekunami. Pozwlają oni młodszym i starszym na możliwość obejrzenia śniadania z wydrą lub deseru z szopów praczy oraz prezentacji bocianów. Kilka placówek edukacyjnych pokazuje też dzieciom przyrodę pod innym kątem: labirynt zmysłów, mini-laboratorium czy farma edukacyjna, która wzbudzi ich zainteresowanie.

10. Wybierz się na wyjątkowy spacer Chemin des Cimes

Przez las Parku Przyrody Wogezów Północnych Chemin des Cimes łagodnie wspina się na wysokość około dwudziestu metrów. Jednak w dziupli drzew nie będziesz miał zawrotów głowy, a najodważniejsi, niezależnie od wieku, będą mogli zmierzyć się z różnymi stacjami przygodowymi, które wyznaczają ścieżkę. Chodzenie po kłodach i różnych ruchomych elementach urozmaici ich wejście do najważniejszego punktu wizyty: 29-metrowej panoramicznej wieży, z której roztacza się zapierający dech w piersiach widok na cały region. Tutaj zqrówno dzieci (i rodzice) będą zachwycone, bo na szczycie czeka na nich 75-metrowa zjeżdżalnia, która zapewni niesamowity zjazd!