20 cech, które definiują prawdziwego podróżnika cz. 1.

Bycie podróżnikiem to nie tylko wsiadanie do samolotu. W końcu w podróżowaniu nie tylko chodzi o drogę, ale o całość. Prawdziwy podróżnik ma swój unikatowy sposób szukania wyjątkowych okazji oraz poszukiwania tych unikatowych, zapierających dech w piersiach miejsc, do których trafiają nieliczni.

Dzięki naszej liście dowiecie się czy jesteście zwykłymi turystami czy może nałogowymi podróżnikami!

  1. Jak podróżować?

Najprostsza rzecz na świecie. Wystarczy para spodni, wygodne buty i bilet na odkrywanie świata bez granic. Czy może biuro turystyczne i all inclusive?

  1. Ciekawy świata od dziecka

Dorastając, patrzyliście na atlasy i globusy, wskazując palcem miejsca na mapie, do których chcecie dotrzeć, gdy „dorośniecie”. Turyści oczywiście też chcą jechać w ciekawe miejsca, ale jadę albo odpocząć albo na gotowe, na zorganizowane wycieczki.

  1. Trudności w planowaniu z dużym wyprzedzeniem

Trudno wam robić długoterminowe plany. Nie lubicie planować, gdzie będziecie za 5 lub 10 lat, to sprawia, że ​​czujecie się nieswojo.

  1. Nie mów tyle o swoich podróżach

Prawdziwi podróżnicy nie muszą wszystkim opowiadać o swoich przeżyciach i ukrytych skarbach w końcu nie chcą by było tam pełno turystów. Turyści natomiast zazwyczaj opowiadają wszystkim, gdzie byli i męczą rodzinę i znajomych tysiącami zdjęć.

  1. Nie ważne jak byle tam, gdzie chcemy

Trzydzieści osób w dziesięcioosobowym busie czy dwa dni na 100 km podróż rowerem po Mekongu? Środki transportu są tylko narzędziem, czas podróży nie jest aż tak bardzo istotny. Liczy się tylko to co przeżyjemy i to czego doświadczymy. Nie musimy chyba dodawać, że to nie są warunki dla typowego turysty.

  1. Poluj na najlepsze połączenia

Niektórzy podróżnicy w dalszych eskapadach też korzystają z samolotów, autokarów i statków, z tym, że wtedy szukają jak najlepszych połączeń (przez najciekawsze miejsca) w jak najniższej cenie. I potrafią to robić na przykład we wtorek o piątej rano. Turysta natomiast chce mieć wszystko zrobione, dlatego kupuje gotową wycieczkę.