Top 5 najciekawszych atrakcji/miast w Polsce

Zapraszamy do zapoznania się z naszym subiektywnym rankingiem 5 najciekawszych miejsc do zwiedzenia w naszym pięknym kraju.

1. Kraków

Oczywiście na pierwszym miejscu na naszej listy znajduje się Kraków. Nie bez powodu jest on liderem dzisiejszego zestawienia.
Ze względu na wiele starych i ciekawych budowli co roku odwiedzają go setki tysięcy turystów. Można tam podziwiać m. in. Zamek Królewski na Wawelu, Sukiennice, Kościół Mariacki a także słynną kopalnię soli w Wieliczce.

Pełne opisy najciekawszy atrakcji turystycznych z Krakowa znajdziesz w serwisie www.region24.pl.

2. Puszcza Białowieska

Kolejną atrakcją turystyczną, którą na pewno warto odwiedzić jest najstarszy las w Polsce znajdujący się w Puszczy Białowieskiej.
W tym niesamowitym miejscu możemy podziwiać takie zwierzęta jak łosie, wilki, żbiki, rysie oraz oczywiście żubry. Warto także nadmienić ze park ten został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

3. Toruń

Będąc w Polsce warto wybrać się także do Torunia miasta przepełnionego historią. Można tam podziwiać kamienice Mikołaja Kopernika, planetarium, a w szczególności łakomczuchom polecamy skosztować niepowtarzalnego smaku toruńskiego piernika.

4. Zamek w Malborku

Średniowieczny zamek w Malborku. W 1280 roku zakończył się pierwszy etap jego budowy. Przez lata służył jako siedziba zakonu krzyżackiego. Także polscy królowie uważali go za swą siedzibę. W 1945 został poważnie zniszczony lecz ostatecznie go odbudowano. Budowla ta także została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

5. Warszawa

W Warszawie również można znaleźć coś do zwiedzania. Pałac Kultury i Nauki, słynne łazienki, muzeum powstania warszawskiego, zamek królewski a także centrum nauki Kopernik. W Izabelinie pod Warszawą znajduje się niesamowita budowla nazwana Mirror House. Dom zbudowano głównie z luster co daje nam niespotykanie efekty wizualne.