Luksusowa wycieczka na magiczną wyspę w Grecji

Wyspiarska Grecja może oczarować swym bogactwem. W gronie wysp, na których od lat polscy turyści chętnie spędzają wczasy znajduje się Santoryn. Jakimi atrakcjami może pochwalić się właśnie ta wyspa?

Wulkaniczna sceneria i piękne plaże sprawiają, że ta wyspa jest jedną z najpopularniejszych wysp na Cykladach. Turystów przyciągają również cenne zabytki i historyczne miasta, dzięki którym wypoczynek na plaży można sobie urozmaicić ciekawymi wycieczkami. Wśród miejsc, które warto uwzględnić w ich programie, bardzo ważne miejsce zajmuje Fira. Założone w XVIII wieku miasto pełni rolę wyspiarskiej stolicy, a do jej największych atrakcji należą wykute w skale domy. Piękna okolica oraz malowniczy port są kolejnymi atrakcjami dla przybywających tu turystów. Na miłośników historii czeka tu również ciekawe Muzeum Archeologiczne.

Drugim miastem, które z pewnością warto zwiedzić w czasie pobytu na wyspie, jest Oia. To ważny port oraz ośrodek handlowy, którego zabudowa może zachwycić każdego. Piękne domy oraz kuszące niezwykłymi formami rezydencje sprawiają, że Oia jest chętnie odwiedzana przez wycieczki zorganizowane, pragnące poznać najpiękniejsze oblicze wyspiarskiej Grecji. Santoryn jest też wyspą atrakcyjną dla miłośników historii. Dla nich kuszącym celem wycieczki jest starożytna Tera. Czekają tu ruiny doryckich budowli oraz budowli wznoszonych przez Ptolemeuszy na cześć egipskich bogów. To dzięki nim to miasto przyciąga turystów, dla których niebanalne atrakcje są głównym przedmiotem zainteresowania.

Innym ciekawym stanowiskiem archeologicznym na tej wyspie jest Akrotiri, znane głównie dzięki znalezionej tu ceramice minojskiej. W latach 60. XX wieku udało się przeprowadzić dokładniejsze prace na tym terenie, a ich efektem było odkopanie ruin starożytnego miasta. Najcenniejsze zabytki znalezione tu podczas prac badawczych są obecnie prezentowane w Atenach, w Narodowym Muzeum Archeologicznym. Inne zabytki pochodzące z tego terenu można zobaczyć w Muzeum Archeologicznym w Firze.

Oczywiście wycieczka na taką wyspę nie należy do najtańszych, ale dla każdego kto chciałby zgromadzić fundusze na taki wypoczynek przygotowaliśmy poradnik o tym jak poprawnie oszczędzać pieniądze – zapraszamy do zapoznania się.