Muzea, które powinien zwiedzić każdy miłośnik nauk medycznych

Dla obecnych i przyszłych studentów medycyny zwiedzanie muzeów medycznych jest wspaniałą okazją, aby dowiedzieć się więcej o wszystkim, co wiąże się z tym tematem. Poczynając od tego, w jaki sposób procedury, które obecnie uważane są za powszechne, były stosowane w praktyce. Jeśli interesujesz się światem medycyny lub zastanawiasz się, jakie są korzenie współczesnej medycyny, te muzea są miejscami, które warto uwzględnić podczas letnich podróży.

 

Muzeum Florence Nightingale – Londyn, Anglia

Prawdopodobnie najsłynniejsza pielęgniarka na świecie, Florence Nightingale była kluczową postacią w tworzeniu podstaw nowoczesnego pielęgniarstwa. Muzeum, znajdujące się w Londynie nad brzegiem Tamizy, celebruje jej życie i ogromną pracę, którą utorowała drogę do nowych metodologii i procedur. Dzięki którym uratowano niezliczone życia. Jeśli interesujesz się pielęgniarstwem i ogólnie medycyną musisz odwiedzić to miejsce. Muzeum jest doskonałą okazją, aby dowiedzieć się więcej o spuściźnie Florence Nightingale i jej wpływie na sposób, w jaki praktykujemy medycynę nawet dzisiaj.

 

Muzeum Wątpliwych Instrumentów Medycznych — Saint Paul, Minnesota

Muzeum Wątpliwych Instrumentów Medycznych w Minnesocie jest ważnym punktem na mapie dla każdego, kto interesuje się historią praktyk medycznych, a nawet po prostu niezwykłymi wierzeniami ludności tamtych czasów. Muzeum Nauki w Minnesocie i oferuje społeczeństwu szansę odkrycia niektórych narzędzi, które w tamtych czasach uważano za rozwiązujące ich problemy medyczne. Wiele z nich w ostatnich latach okazało się niebezpiecznych, a nawet szkodliwych dla ludzkiego życia.

 

Muzeum Historii Medycyny im. Paula Stradinsa — Ryga, Łotwa

Muzeum oferuje publiczności możliwość prześledzenia rozwoju praktyk medycznych od czasów starożytnych. Nazwa muzeum to hołd złożony Paulsowi Stardinsowi, lekarzowi, chirurgowi, onkologowi i historykowi medycyny. Choć może nie jest znany na całym świecie, wykonał niezwykłą i innowacyjną pracę w swoim rodzinnym kraju. Przyczynił się do powstania ważnych stowarzyszeń medycznych, otrzymując liczne nagrody i wyróżnienia. Jego zainteresowanie historią doprowadziło Go do stworzenia ogromnej kolekcji, która stanowi podstawę dzisiejszego muzeum. Muzeum Historii Medycyny im. Paulsa Stradinsa jest jednym z największych muzeów historii medycyny na świecie. Co ciekawe eksponuje się w nim rytualne artefakty i praktyki medyczne.

 

Colleziome Wellcome – Londyn, Anglia

Kolekcja Wellcome jest wyjątkowa z wielu powodów. Biblioteka i muzeum, nie tylko pełnią funkcję informacyjną i edukacyjną, ale skupiają się również na powiązaniu medycyny, życia i sztuki. Opierając się na spuściźnie Henry’ego Wellcome’a, farmaceuty, który w swoim życiu zebrał miliony przedmiotów medycznych.