Jakie dokumenty trzeba spakować na podróż?

Przygotowanie się jest ważną częścią każdej podróży, a pakowanie może być stresujące dla niektórych podróżnych. Chociaż zawartość Twojej walizki może się zmieniać w zależności od celu i miejsca docelowego, oto kilka kluczowych dokumentów, które powinieneś mieć zawsze przy sobie, bez względu na to, dokąd aktualnie się wybierasz.

 

Prawo jazdy, paszport i wiza podróżna

Dokumenty te są wymagane w przypadku większości form podróży. Podczas gdy paszporty i wizy podróżne są powszechnie kojarzone z podróżami międzynarodowymi a na terenie UE wymagane nie są. Podróżni udający się do krajów spoza UE te dokumenty muszą spakować.

Kopie wszystkich dokumentów tożsamości

Doświadczeni podróżnicy wiedzą, że muszą być przygotowani na każdą ewentualność. Posiadanie kserokopii ważnych dokumentów może oszczędzić Ci bólu głowy w przypadku utraty ważnych dokumentów w podróży.

Trzymaj przy sobie oryginalne dokumenty, zarówno w bagażu podręcznym, jak i osobistym. W każdym bagażu rejestrowanym można przechowywać jedną kopię każdego z tych dokumentów tożsamości. Te kopie mogą ci pomóc w wielu sytuacjach. Zgubiłeś oryginalny dowód tożsamości? Masz kopie, żeby zdobyć nową lub wrócić bez problemu do domu. Zgubiłeś torbę? Linia lotnicza lub grupa turystyczna ma dodatkowy dowód tożsamości, aby udowodnić, że rzeczywiście jest to Twój bagaż.

Szczegóły planu ubezpieczenia podróżnego

Większość firm ubezpieczeniowych ma aplikację mobilną, która może przechowywać informacje o Twoim planie ubezpieczenia podróżnego, a także wszystkie informacje potrzebne do skontaktowania się z nimi i rozpoczęcia procesu roszczenia. Wiele firm prześle Ci Twój certyfikat pocztą elektroniczną. Możesz trzymać ten plik pod ręką w swojej skrzynce e-mail lub pobrać plik PDF na smartfona. Jeśli pobierzesz informacje przed wyjazdem w podróż, nie będziesz potrzebować planu transmisji danych ani bezprzewodowego Internetu, aby uzyskać do nich dostęp.