Jak sprytnie parkować w centrum Poznania? O tym warto wiedzieć!

Jednym z największych wyzwań, jakiemu kierowcy jeżdżący po Poznaniu muszą codzienne stawiać czoła, jest znalezienie miejsca postojowego w centrum miasta. Średnio przeznaczyć na to trzeba ok. 40 minut, a nie zawsze poszukiwania uwieńczone zostają sukcesem.

Z czego wynikają problemy z parkowaniem w Poznaniu?

Poznań to jedno z najbardziej zakorkowanych miast w Polsce. W stolicy Wielkopolski, podobnie jak i w innych dużych miastach, samochodów nie ubywa – wręcz przeciwnie, z każdym rokiem ich przybywa w bardzo szybkim tempie. Sprostanie potrzebom dotyczącym odpowiedniej ilości miejsc postojowych nie jest wcale takie proste, ponieważ realizacja niezbędnych w tym celu inwestycji jest dość czasochłonnym i kosztownym procesem. Bez wątpienia opłaca się budować podziemne parkingi, które są w stanie rozwiązać sporo problemów.

Poziemne parkingu w Poznaniu – największe zalety

Wygoda i bezpieczeństwo – oto kluczowe atuty, jakimi wyróżnia się podziemny parking. Poznań jest w tym obszarze obsługiwany m.in. przez Grupę Interparking, która w samym centrum miasta udostępnia 540 miejsc postojowych na podziemnym parkingu zlokalizowanym pod Placem Wolności. Tego typu obiekty są doskonale zabezpieczone na wypadek kradzieży aut, więc ryzyko takiego zdarzenia jest tu naprawdę niskie. Zostawiając pojazd na takim parkingu, można mieć ponadto pewność, że nie ucierpi on wskutek złych warunków pogodowych. Podziemne parkingi nie ingerują w krajobraz Poznania, w związku czym architekci mają dużą swobodę w projektowaniu przestrzeni. Nie bez znaczenia jest także to, że podziemny parking da się obecnie wybudować praktycznie wszędzie, co jest zasługą bardzo nowoczesnych technologii i odpowiednich materiałów.

Podziemne parkingu w Poznaniu – jak z nich korzystać?

Podziemne parkingi w stolicy Wielkopolski to w większości parkingi płatne, niemniej i w tym zakresie na kierowców czeka szereg ułatwień. Miejsce można zarezerwować online, podając w formularzu zamieszczonym na stronie usługodawcy datę i godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia postoju.