Książki podróżnicze na wagę złota za grosze – gdzie kupić

Marzysz o podróżach, ale nie możesz tego zrealizować z różnych przyczyn? Posmakuj więc choć trochę tej pięknej, niekiedy niebezpiecznej przygody z książką w dłoni. Usiądź wygodnie w fotelu i zacznij czytać książki podróżnicze. Przeżywając losy bohatera, przeniesiesz się wyobraźnią tam, gdzie on był naprawdę.

Gdzie kupić tanie książki o podróżach?

Książki podróżnicze wciągają i po przeczytaniu jednej pozycji, masz ochotę na kolejną i kolejną itd. Boisz się jednak, że kupując jedną książkę za drugą, zbytnio uszczuplisz swój budżet? Nic się nie martw. Jest prosty sposób na to, abyś mógł nabyć książkę za pół ceny, czy nawet za jeszcze mniej.

Antykwariaty online mają dla Ciebie mnóstwo pozycji używanych książek o podróżach. Wystarczy tylko, że usiądziesz do komputera i wybierzesz konkretne tytuły z księgarni online mającej używane egzemplarze. Zapłacisz niewiele, a poznasz wiele ciekawych miejsc na całym świecie.

Używane książki dla podróżnika jak nowe? Oczywiście!

Książki z drugiej ręki wcale nie oznaczają gorszych od nowych. Mają taką samą wartościową treść jak te kupione prosto od wydawcy. Są tylko już wcześniej przez kogoś innego przeczytane. Często nie mają żadnych skaz ani na okładce, ani na stronicach.

Książki te są dużo tańsze od nowych egzemplarzy. Jeżeli lubisz dużo czytać, antykwariat staje się dla Ciebie sprzymierzeńcem. Oszczędzasz sporo pieniędzy, a czytasz w taki sam sposób, jakbyś czytał nową książkę. Wśród wielu tytułów znajdziesz także książkę na prezent dla bliskiej Ci osoby.

Podróżnicze książki dla babci i dziadka

Jeżeli Twoi dziadkowie lubią czytać książki o tematyce podróżniczej, możesz im kupić kilka egzemplarzy z antykwariatu online. Babcia i dziadek z radością je od Ciebie przyjmą. To dla nich doskonała odskocznia od codzienności.

Czytanie książek usprawnia komórki mózgowe. Dzięki temu Twoi wiekowi najbliżsi wzmocnią swoją pamięć. Zapobiegną tym samym rozwojowi starczej demencji i alzheimerowi.

Staruszkowie sami sobie nie kupują książek. Uważają, że już im się nie należy nic od życia, a przecież to nieprawda. Dlatego sam im sprezentuj książki. Jeżeli kupisz je w antykwariacie po obniżonych cenach, z pewnością dziadkowie uznają to za plus (w podeszłym wieku ludzie stają się bardzo oszczędni).

Jak wybrać książkę podróżniczą na prezent z antykwariatu?

Szukając książki używanej o podróżach dla kogoś na prezent, zwróć uwagę na to, by miała niezniszczoną okładkę. Nie powinna ona mieć żadnych zagięć ani urwanych rogów. Musi mieć komplet stron. Wszelkie istniejące wady książki są opisane pod fotografią książki.

Używane książki dla podróżnika (i inne) mogą mieć zażółcone stronice. Jest to spowodowane długoletnim staniem egzemplarza na półce. Zażółcenie kartek jest zatem naturalnym zjawiskiem. Im pozycja ma więcej lat, tym bardziej może mieć zżółknięte kartki.

Jakie książki dla dziecka lubiącego podróże?

Jeżeli Twoje dziecko nie za bardzo lubi czytać książki, ale ma ochotę podróżować, w pierwszej kolejności podrzuć mu używaną książkę w rodzaju albumu o kontynentach, krajach, przyrodzie, ciekawych miejscach w Polsce itp. Albumy ze zdjęciami pokażą, jak wygląda świat. Kup mu też do czytania coś w rodzaju „Tomek w krainie kangurów” Alfreda Szklarskiego lub „Afryka Kazika” Łukasza Wierzbickiego, czy też „Nela- Mała Reporterka”.

Dzieci, których fascynuje świat i jego różnorodność, pochłoną takie książki błyskawicznie. Pozycje dla małych podróżników to kopalnia wiedzy o świecie. Oprócz tego dzieci poszerzają swoje słownictwo, mają lepszą pamięć i łatwiej im uczyć się w szkole. Czują się ważniejsze, bardziej dowartościowane. Chętnie podzielą się zdobytą wiedzą z rówieśnikami. Będą dumne, że udało im się przeczytać pewną książkę i teraz mogą o niej opowiedzieć w szkole.