Płatne parkingi – niezbędne przy wszystkich lotniskach

Płatne parkingi przy lotniskach – dlaczego podróżni ich potrzebują?

Płatne parkingi przy portach lotniczych to dla podróżnych ogromne udogodnienie. Jak wiadomo, na lotnisko najlepiej dostać się własnym samochodem, co zapewnia swobodę przy planowaniu wyjazdu. Auto oznacza przede wszystkim niezależność od transportu publicznego oraz od prywatnych przewoźników, którzy zwykle słono sobie liczą za dowiezienie pasażerów na lotnisko. Obecnie samochód można zostawić na płatnym parkingu znajdującym się na terenie portu lotniczego. Szybka rezerwacja miejsc postojowych online i konkurencyjne stawki to kolejne atuty płatnych parkingów przy lotniskach.

Płatny parking przy lotnisku – jak wybrać odpowiedni?

Wymienić można parę istotnych kwestii, jakie należy mieć na względzie, wybierając parking. Kraków Balice to doskonały przykład portu lotniczego, który pod tym kątem jest obsługiwany przez Grupę Interparking – firma ta udostępnia ponad 600 miejsc na długoterminowym w pełni utwardzonym parkingu. Liczą się nie tylko stawki za parkowanie, chociaż oczywiście wymiar finansowy odrywa tu ważną rolę – nikt przecież nie chce przepłacać. Duże znaczenie w omawianym kontekście mają też: odległość parkingu od terminala, bezpłatny transport do terminala, ilość miejsc postojowych oraz zautomatyzowany proces płacenia przy kasach.

Płatny parking przy lotnisku – jak zarezerwować?

Planując podróż samolotem, warto wcześniej pomyśleć o zabukowaniu sobie miejsca na płatnym parkingu. Każdy szanujący się usługodawca umożliwia dokonanie tego za pośrednictwem internetu. Wystarczy wejść na jego stronę i wypełnić krótki formularz, podając termin i godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia parkowania. Za postój można zapłacić online lub bezpośrednio na parkingu po okazaniu potwierdzenia rezerwacji.