Co warto zobaczyć w Poznaniu?

Miasto koziołków

Stolica Wielkopolski, przede wszystkim, słynie z koziołków. O godzinie 12:00 można zobaczyć je trykające się na na wieży ratusza na rynku miasta. Legenda związana z tymi zwierzętami jest taka, że podczas odwiedzin ważnej osobistości, kucharzowi spaliło się mięso. Postanowił poszukać zastępstwa i trafił na dwa koziołki. One jednak nie chciały zostać daniem obiadowym i uciekły na wieżę ratuszową. Przypadkowo zaczęły trykać się rogami, a wszyscy zgromadzeni goście sądzili, że była to zaplanowane wydarzenie, które bardzo im się podobało. Z tej okazji po latach o 12.00. można zobaczyć to widowisko. Warto tak zaplanować dzień by o tej godzinie znaleźć się przed miejskim ratuszem, gdyż jest to nietuzinkowy widok.

Co warto zobaczyć w Poznaniu?

Na uwagę dla dzieci niewątpliwie zasługuje Rogalowe Muzeum Poznania, gdzie można wykupić udział w robieniu pocztówek metodą sypanych piasków i/lub w pokazie robienia rogali. Bardzo ciekawa atrakcja turystyczna dla najmłodszych. Kilka minut pieszo dalej znajduje się także Muzeum Pyry, gdzie dzieci i dorośli mogą przyprawić swojego ziemniaka, który po zakończeniu godzinnego zwiedzania jest gotowy do jedzenia. W tym czasie przewodnik oprowadza wszystkich po niewielkiej sali i możemy jeszcze lepiej poznać historię poznańskiej pyry. W serwisie Poznań Info znajdziesz jeszcze więcej ciekawych miejsc do odwiedzenia. Warto skorzystać z tego źródła planując wycieczkę do stolicy Wielkopolski.

Historia w Poznaniu

Niewątpliwie bardzo ważnym miejscem dla Wielkopolan i nie tylko jest Muzeum Powstania Wielkopolskiego, w którym zobaczymy wystawy poświęcone jednemu ze zwycięskich zrywów naszych rodaków. Nie można przejść obok tego miejsca obojętnie, tym bardziej, że znajduje się na rynku. Warto zajrzeć także do Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza w tym mieście i dowiedzieć się czegoś nowego o tym znanym i ważnym dla nas autorze. Poznań ma wiele ciekawych miejsc na które warto zwrócić uwagę, jak choćby rynek, pomniki, zabytkowe kamieniczki, inspiracja serii ,,Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz oryginalną kamienicą. Stolica Wielkopolski ma tak różnorodne zabytki, atrakcje i miejsce warte uwagi, że każdy znajdzie coś dla siebie.