Podróżowanie motocyklem zimą

Motocyklem zimą? Czasami miło jest napawać się widokiem innym niż ten, który cieszył nasze oczy przez resztę roku. Dla tych, którzy nie chcą odstawiać motocykla również zimą mamy kilka przydatnych wskazówek. Dowiedz się jak uniknąć cierpienia z powodu zimna.

  1. UWAGA NA TRASĘ

Zawsze zastanów się nad rodzajem trasy, którą zamierzasz pokonać. Jeśli planujesz zmierzyć się z lekkimi odcinkami terenowymi lub przyjąć szczególnie aktywną jazdę, lepiej ubrać się lżej. Zaangażowanie i wysiłek sprawią, że będziesz się pocić.

  1. MEMBRANY – OCHRONA PRZED ZIMNEM

Odzież z membraną oprócz zatrzymywania wody, jest również niezwykle skuteczna jako osłona przed zimnym powietrzem. Dlatego należy pamiętać, aby zabrać ze sobą również dobry komplet przeciwdeszczowy, który można nosić nie tylko w niesprzyjających warunkach pogodowych.

  1. CIEPŁE RĘCE

Rękawiczki mogą naprawdę uprzyjemnić podróżowanie motocyklem. Podobnie jak w przypadku reszty ciała, wodoodporna membrana jest niezbędna, aby poradzić sobie z zimową pogodą.

  1. RĘCE (JESZCZE WIĘCEJ) NA CIEPŁA

Dłonie są pierwszą częścią ciała, która narażona jest na niskie temperatury. Zwłaszcza jeśli nie są chronione przez parę rękawiczek. Perfekcyjnym rozwiązaniem, nie tylko dla motocyklistów są podgrzewane rękawiczki.

  1. ZAUFAJ NOWYM TECHNOLOGIOM

Zwróć uwagę na materiały. Stara dobra bawełna nie oddycha i utrzymuje wilgoć w kontakcie ze skórą. Warstwy bazowe i warstwy pośrednie w materiałach technicznych posiadają właściwości, które umożliwiają szybkie odprowadzenie wilgoci z ciała i szybkie wysychanie.

  1. RATUJMY TWARZ

Zwróć uwagę na ochronę szyi i twarzy.  Nie ma nic gorszego niż pozostawienie odsłoniętej szyi na przeciągi powietrza wpadające do kasku. Używanie kominiarki pod kaskiem może mieć duże znaczenie dla zdrowia.