Co warto zobaczyć w Białymstoku?

Białystok – to kolejne miasto wojewódzkie, na które warto zwrócić uwagę podczas planowania podróży po Polsce.

Co warto zobaczyć w Białymstoku?

Turystom na pewno będzie odpowiadało to, że większość atrakcji Białegostoku nie dość, że znajduje się w centrum to jeszcze wyjątkowo blisko siebie. Dodatkowo wszystkie są tak ciekawe i różnorodne, że każdy na pewno w tym mieście znajdzie coś, co go zachwyci. W centrum zwiedzanie można zacząć od Muzeum Historii Sybiru, małej salki, w której skrywa się wiele pamiątek z tego okresu. Następnie dobrym celem będzie udanie się do cerkwi św. Mikołaja. Będzie to doskonała okazja ku temu by zobaczyć jak wygląda cerkiew, których na tamtym terenie nie brakuje. Należy pamiętać o tym, by udać się do środka w odpowiednim ubraniu – zakryte ramiona, najlepiej długie spodnie, może być coś na głowę. Tuż obok znajduje się Muzeum Podlaskie, które zachwyca mnogością sal i ich zasobami, jeśli chodzi o pamiątki. Można tam spędzić długie godziny, więc warto wziąć to pod uwagę przy planowaniu dnia.

Atrakcje Białegostoku

Miejsce na łonie natury, obok którego nie można przejść obojętnie to Park Branickich, połączony z Pałacem, który znajduje się na jego terenie. W Pałacu przy dogodnej godzinie można zwiedzić także Muzeum Farmacji, których w Polsce jest niewiele, więc tym bardziej warto wykorzystać nadarzającą się okazję. Miłośnicy karabinów i broni, którzy chcieliby potrzymać w ręce prawdziwy karabin powinni udać się do Muzeum Wojska. Jest to niezwykle ciekawe miejsce dla wszystkich pasjonatów takich miejsc. Niedaleko można udać się także do Muzeum Historycznego, gdzie znajduje się kilka bardzo ciekawych wystaw. Następnie niespiesznym krokiem można udać się na białostockie Planty, gdzie turyści i mieszkańcy miasta znajdują chwilę oddechu, przy okazji mając okazję posilić się czymś słodkim.

Miejsca warte uwagi w Białymstoku

To jednak jeszcze nie koniec atrakcji w tym mieście. Jako miasto wojewódzkie tym bardziej może poszczycić się kolejnymi atrakcjami, na które warto zwrócić uwagę. Jedną z nich jest Galeria Rzeźby Alfonsa Karnego, a stamtąd można kilkaset metrów dalej udać się do białostockiego zoo. Szczególnie polecamy jednak Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. profesora Myrchy, które jest doprawdy zachwycające. Wrażeń nie da się opisać słowami, tam trzeba się po prostu wybrać, do czego gorąco zachęcamy.

Źrodło: https://ebialystok.pl/