Co warto zobaczyć w Bydgoszczy?

Województwo kujawsko-pomorskie jest specyficzne pod tym względem, że możemy wyróżnić w nim dwie stolice – właśnie Bydgoszcz i Toruń.

Atrakcje Bydgoszczy

Jeśli chodzi o miasto Bydgoszcz tutaj także nie można narzekać na brak atrakcji. Kilka dni będzie za mało, by w pełni móc się we wszystkim zagłębić i poznać, choć część tego, co oferuje nam to miasto. Na pierwszy rzut może skupmy się na centrum. Jeśli chodzi o atrakcje dla najmłodszych warto skusić się na wizytę w Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie oprócz ciekawej lekcji historii o brudzie uczestnik będzie miał też szansę wykonać swoje mydełko, które zabierze do domu. Na rynku jest także Europejskie Centrum Pieniądza, gdzie można przebrać się za różne osoby i dowiedzieć więcej o pieniądzu. Na Wyspie Młyńskiej warto wybrać się na bezpłatny plac zabaw i skorzystać z magicznego krzesła. Gdy się na nim usiądzie i pomyśli życzenie, ma się ono spełnić.

Co warto zobaczyć w Bydgoszczy?

Bydgoszcz zachwyca także miejscami na łonie natury. Jednym z nich i położonym w samym centrum jest wspomniana już Wyspa Młyńska. Można się przespacerować, odpocząć na ławeczce, czy nawet urządzić sobie piknik w cieniu drzew. Niedaleko znajduje się Ogród Botaniczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, który także można zwiedzać w określonych godzinach. Bardzo zachęcamy także do zobaczenia hali Łuczniczki, czy innych obiektów, które znajdują się na rynku – Muzeum Okręgowe Leona Wyczółkowskiego, Spichrze nad Brdą, wieża widokowa w dawnej wieży ciśnień, które także zasługują na uwagę.

Bydgoski Myślęcinek

Myślęcinek to jedna z dzielnic Bydgoszczy i tam także jest, co robić. Warto zwrócić uwagę na ZOO, które jest odremontowane i zajmuje dość sporą powierzchnię. Niedawno, w zeszłym roku pojawiła się tam także nowość, czyli Lumina Park w Bydgoszczy. Jest to spacer ze świetlnymi aranżacjami na podstawie książki ,,Bajki robotów” Lema. Po drodze możemy natrafić także na kilka dinozaurów, które zostały pozostałością po dawnej atrakcji. Bydgoszcz to kolejne miasto, w którym na pewno nie można narzekać na nudę.

Więcej informacji na stronie https://bydgoszczinfo.pl/