Co warto zobaczyć w Gdańsku?

Trójmiasto na pewno zasługuje na uwagę zwiedzających, gdyż jest tam co robić. Dziś jednak skupmy się wyłącznie na Gdańsku, prezentując artykuł powstały przy współpracy z portalem GdańskInfo.pl.

Pan mórz i oceanów

Wrocław ma swoje krasnale, Słupca niedźwiedzie, Gniezno króliki, a Gdańsk słynie przede wszystkim z pomnika Neptuna, który znajduje się  na głównym deptaku. Być w Gdańsku i nie zrobić sobie z nim pamiątkowego zdjęcia? To nie do pomyślenia. Za każdym razem podczas przechodzenia obok pomnika można zauważyć tłumy turystów, którzy robią sobie z tym pomnikiem artystyczne ujęcia. Nie zapomnij o tym także i Ty.

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Najbardziej czasochłonną, ale jakże ważną atrakcją w tym mieście na pewno jest Muzeum II Wojny Światowej. Od centrum oddalone jest o kilkanaście minut piechotą, więc z pewnością można się tam dostać na własnych nogach. Warto przed zwiedzaniem sprawdzić kiedy są bezpłatne wejścia i wziąć pod uwagę to, że będą wtedy tłumy, więc warto zająć sobie kolejkę odpowiednio wcześnie. Na pewno jest to miejsce dla osób w odpowiednim wieku szkolnym wzwyż. Dla dorosłych to pozycja wręcz obowiązkowa, jest sporo elementów multimedialnych, eksponatów, więc jest tam co robić. Nie zabrakło także sklepiku z pamiątkami.

Co warto zobaczyć w Gdańsku?

Bardzo blisko od Muzeum II WŚ znajduje się Muzeum Poczty Polskiej, na które warto zwrócić uwagę. Jeśli chodzi o miejsca poza centrum warto skusić się na wizytę w Parku Oliwskim, gdzie jest przepięknie oraz ZOO, do którego ze spokojem można podjechać komunikacją miejską. Serdecznie w centrum polecamy uwadze także zwiedzenie Domu Uphagena, spacer ulicą Długą, Muzeum Zegarów Wieżowych – wieża widokowa ze świetlnymi animacjami, czy popłynięcie statkiem Sołdek i zwiedzenie Narodowego Muzeum Morskiego. Gdańsk to jedno z tych miast, w którym na pewno jest co robić. Nie można także nie wspomnieć o miejscu ważnym dla nas Polaków – Westerplatte, a dla młodszych Twierdzy Wisłoujście. Czas wolny można spędzić chociażby w wesołym miasteczku, czy spacerując malowniczymi uliczkami miasta.