Wybierasz się na wakacje? Koniecznie przeczytaj, jak zaplanować najlepsza podróż z dziećmi

Wskazówki dotyczące bezpieczniejszego podróżowania z małymi dziećmi, od planowania wyjazdu po apteczkę, wszystko to znajdziesz w poniższym artykule.

Sekrety dobrej podróży

Kiedy podróżujemy z naszymi dziećmi, nigdy nie wolno nam zapominać, że są małe. W rzeczywistości dzieci mają mniejszą zdolność przystosowania się do zmian i dlatego konieczne jest zawsze szanowanie ich potrzeb, od jedzenia po spanie. Dlatego radzimy, aby zawsze planować wyjazdy, unikając na przykład: najgorętszych, centralnych godzin dnia na podróż samochodem, preferując wyjazdy o świcie lub w nocy. Każdy rodzaj podróży musi obejmować przystanki pośrednie, być może w wyposażonych miejscach, aby umożliwić na przykład zmianę pieluch lub u starszych dzieci, możliwość poruszania się.

Oczywiście nie można zapomnieć o zabraniu na wycieczkę napojów i jedzenia. W międzyczasie, aby uniknąć dyskomfortu, wskazane jest, aby nie podróżować na czczo, ale też nie przesadzać z ilością jedzenia. Pozwól dziecku zjeść lekki posiłek na bazie węglowodanów, taki jak chleb czy ciastka. Nie obciążaj ich zbytnio i nie podawaj tłustych lub ciężkostrawnych pokarmów.

Pamiętaj, że podczas podróży dzieci muszą pić więcej. Unikaj jednak podawania napojów gazowanych lub słodkich, takich jak soki owocowe. Zamiast tego weź ze sobą dużo świeżej wody, zwłaszcza jeśli podróżujesz samolotem lub pociągiem. Klimatyzacja zwiększa odwodnienie. A jeśli jesteś w samochodzie, nigdy nie zapomnij małej osłony przeciwsłonecznej, którą można umieścić w oknie dziecka.

Niezależnie od miejsca wybranego na wakacje, podróżujący powinni zawsze mieć przy sobie zestaw pierwszej pomocy składający się z plastrów, gazy i środka dezynfekującego, kremu na oparzenia słoneczne, termometru i środków przeciwgorączkowych, produktów na bóle głowy i środków na owady ukąszenia, maść przeciwzapalną i przeciwhistaminową.