Pięć zasad, aby się nie nudzić w czasie podróży

Dla osób podróżujących samochodem pierwsze ostrzeżenie, o którym należy pamiętać, dotyczy bezpieczeństwa. Dziecko musi być umieszczone w foteliku odpowiednim do wagi i wieku oraz dobrze zabezpieczonym.

Z psychologicznego punktu widzenia lepiej jednak pamiętać o kilku prostych wskazówkach.

  • Przynieś zabawki, karty, książki i wszystko inne, co pomoże dziecku spędzić czas podczas podróży, nawet jeśli najlepszą rozrywką, jest wspólne towarzystwo.
  • Śpiewaj, opowiadaj historie. Jeśli nie masz wyobraźni, opowiedz swoje prawdziwe historie, może trochę fikcyjne. Dzieci mają dużo zabawy, słuchając historii z udziałem rodziców, dziadków lub braci i sióstr.
  • Nie spiesz się z przyjazdem ani nie denerwuj się, zdarzają się nie przewidziane sytuacje czy korki.
  • Zatrzymuj się co 2-3 godziny podróży i pamiętaj, aby dawać „dobry przykład”, nie bierz udziału w wyścigach z innymi samochodami i nie trać cierpliwości do innych kierowców.
  • Nie rozmawiaj z innymi dorosłymi z ożywieniem, być może o problemach interpersonalnych lub rodzinnych, których dzieci nie zrozumieją. Zaplanuj podróż z dość częstymi postojami i nigdy nie zostawiaj dzieci samych.

Zasady podróżowania z małymi dziećmi

Szczęściarze są już na wakacjach. Inni się przygotowują. Czas pomyśleć o transferach, może nawet na kilka dni. Ale jak zachowywać się z dziećmi? Kiedy wyjechać, jak uchronić je przed upałem, co spakować, jeśli podróż jest długa? Odpowiedzi na te pytania są ważne, pozwolą zorganizować bezpieczne wakacje bez przykrych niespodzianek.

W lecie zdrowie maluchów może być zagrożone przez zwiększoną liczbę czynników. Rodzice lub opiekunowie, zwłaszcza młodszych dzieci, powinni zawsze być czujni i gotowi do interwencji, gdy wymagają tego okoliczności.

Jeśli nie planujesz w te wakacje żadnej podróży z dzieckiem, to nie znaczy, że lato musi być monotonne. Przeczytaj co robić by urządzić bajkowe wakacje dla dzieci w domowym zaciszu https://bajkowy.pl/jak-urzadzic-dziecku-wakacje-w-domu/