Podróżowanie na dwóch kółkach – odkryj uroki Krakowa z rowerowego siodełka

Polska jest pełna miejsc, które warto zwiedzić, a jednym z nich jest niewątpliwie Kraków. Miasto królów przyciąga nie tylko swoją historią, ale także doskonałymi trasami rowerowymi. Dlatego, jeżeli planujesz podróż po Polsce samochodem, koniecznie zabierz ze sobą również rower – odkrywaj królewskie miasto w aktywny sposób!

Kraków to miejsce, które oferuje wiele atrakcji. Znajduje się tu Wawel, Kazimierz czy największe w kraju Muzeum Lotnictwa Polskiego. Jednak miasto to nie tylko piesze wycieczki po starówce, ale także idealne miejsce dla miłośników jazdy na rowerze.

Rower to wyjątkowy środek transportu. Pozwala uniknąć korków miejskich oraz podziwiać najpiękniejsze zakątki i widoki, do których nie dotrzemy samochodem, a podróż pieszo byłaby zbyt męcząca. W Krakowie znajdziemy więc wiele atrakcyjnych tras rowerowych, takich jak Bulwary Wiślane. Obok nich prowadzi ciekawy szlak do Tyńca z opactwem benedyktyńskim. Po zwiedzeniu klasztoru i zakupieniu kilku benedyktyńskich produktów, takich jak wiśnie po krzyżacku czy konfitura niewiernych z cytryn, można ruszyć do stopnia wodnego Kościuszko. Tam czeka na nas most o długości 183,6 metrów i wspaniałe widoki na Wisłę. Dla miłośników aktywnego wypoczynku dostępny jest również tor kajakarstwa górskiego na odcinku Tyniec – Kraków.

Z Krakowa Bulwarami Wiślanymi dotrzemy do Niepołomic. Tam znajduje się piękny zamek królewski, który dorównuje urodą Wawelowi. Warto tam zrobić sobie przerwę i zanurzyć się w kulturze. Przed premierą filmu o Tadeuszu Kantorze, w którym główną rolę zagra Borys Szyc, warto odwiedzić Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora – Cricoteka. Szlak bulwarów wiślanych to: Tyniec – ul. Boguciańska – Stopień Wodny Kościuszko – ul. Tyniecka – ul. Marii Konopnickiej – Bulwary Wiślane – Niepołomice.

Aktywnie spędzony czas wymaga momentów relaksu i odpoczynku. Na szczęście nie trzeba ich szukać daleko. Sieć AccorHotels oferuje liczne hotele w dogodnych lokalizacjach na terenie całej Polski.

Kraków jest jednym z najpiękniejszych polskich miast, a to zobowiązuje. Podążając śladem innych europejskich stolic, powstał tu most miłości na Kładce Biernatka, zdobiony kłódkami na wzór rzymskiego mostu Ponte Milvi. Czy Ty już zawiesiłeś na nim swoją kłódkę? W Krakowie każdy znajdzie coś dla siebie i pokocha to miasto.

Podróże rowerowe są męczące, dlatego warto zadbać o odpowiednie miejsce do odpoczynku. Hotel Novotel Kraków City, położony tuż obok Wawelu, gwarantuje swoim gościom komfort czterogwiazdkowy oraz eleganckie wnętrza. Oferta hotelu obejmuje nowocześnie urządzone pokoje, wewnętrzny ogrzewany basen, jacuzzi i salon fitness. Dla tych, którzy szukają relaksu po aktywnym dniu, dostępne są masaże oraz sauna. Jazda na rowerze pobudza apetyt, dlatego w hotelowej restauracji można skosztować specjałów z różnych zakątków świata. A jeśli nie chciałeś zabierać ze sobą roweru, w hotelu masz możliwość jego wypożyczenia.