Hiszpańska miejscowość Castellón de la Plana – co warto zobaczyć i odwiedzić?

Castellón de la Plana to niewielka miejscowość, która może zrobić wielkie wrażenie na wszystkich odwiedzających ją turystach. Jakimi atrakcjami może się tu pochwalić Hiszpania? Na jakie obiekty warto zwrócić uwagę w trakcie wycieczki po tej miejscowości?

Atrakcje turystyczne w Castellón de la Plana

Castellón de la Plana ma się czym pochwalić, a tutejsze zabytki mogą oczarować każdego. Nie brak tu cennych perełek dawnej architektury z różnych okresów historycznych, a spacer w ich otoczeniu będzie wyjątkową przygodą dla każdego. Co można tutaj zobaczyć? Jednym z symboli tego miasteczka jest Castell Vell – ciekawy zamek, który stoi na wzgórzu La Magdalena. Niektórzy mówią,  że niedaleko Olsztyna znajduje się podobna budowla. Czy rzeczywiście jest podobna? Możemy to sprawdzić spoglądając na atrakcje turystyczne dodane na portalu OlsztynInfo.pl. Jego pozostałości skutecznie przypominają nam o obecności Maurów w Hiszpanii oraz o ich wpływie na kulturę oraz sztukę tej części Europy.

Jakie jeszcze atrakcje znajdziemy w Castellón de la Plana?

Kolejna budowla, która przyciąga uwagę turystów, powstała w XVIII wieku. To Pałac Episkopatu, który – ze względu na swą wyjątkowość – został wpisany na listę Narodowego i Kulturowego Dziedzictwa wspólnoty Walencji. Wieża El Fadrí, licząca sobie 60 metrów wysokości, jest kolejną budowlą, która w panoramie tego miasta zajmuje bardzo ważne miejsce. W jej pobliżu czeka na turystów ciekawy zabytek sztuki sakralnej. To konkatedra Świętej Marii, która może się pochwalić historią sięgającą XII wieku. Teatr Główny z końca XIX wieku, piękne place oraz plaża, na której można odpocząć w pięknym otoczeniu – oto kolejne powody, dla których warto odwiedzić to miasto. Tu Hiszpania prezentuje swe mniej znane atrakcje, a spokojna atmosfera sprawia, iż wycieczki po Castellón de la Plana mogą się dla każdego z nas okazać wyjątkowym doświadczeniem.