Niezbędne wyposażenie na wakacje – kocyk na plażę

Wybierając się na wakacje, należy zabrać kilka niezbędnych rzeczy. Wśród nich z pewnością będzie kostium kąpielowy, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem i kocyk na plażę. Tak wyposażony, każdy będzie mógł rozkoszować się odpoczynkiem w najlepszym wydaniu.

Kocyki dostępne są w różnych wariantach rozmiarowych, wiec można je dopasować do indywidualnych preferencji. Niektóre modele są składane i posiadają uszy do przenoszenia, tworząc poręczną torebkę, w której można umieścić zabawki, kosmetyki czy książkę. Warto za wczasu zaopatrzyć się w kocyk na plażę, by później rozkoszować się już tylko niczym niezmąconym relaksem.

Jakie zalety posiada kocyk na plażę?

Kocyk na plażę powinien być jednocześnie miękki i wodoodporny. Jeśli zdarzy się go rozłożyć na mokrym piasku, to nie nasiąknie wodą i nie będzie powodował dyskomfortu. Dodatkowo powinien być plamoodporny i łatwy w czyszczeniu. Spód kocyka może stanowić warstwa poliestrowa, która chroni go przed śladami piasku, błota czy innych zabrudzeń. Po złożeniu, kocyk na plażę nie zajmuje dużo miejsca, więc można go nosić w torebce, a w razie potrzeby rozłożyć. Na rynku dostępne są modele w różnych wariantach kolorystycznych i rozmiarowych.

Różnią się także materiałem wykonania. Wybierając kocyk na plażę należy kierować się względami estetycznymi i praktycznymi. Jeśli kocyk na plażę ma wszytą włókninę silikonową, to będzie antyalergiczny i przepuszczający powietrze. Dodatkowe kieszonki na drobiazgi przydadzą się w każdych okolicznościach, a zwłaszcza podczas urlopu spędzanego z najmłodszymi. Kocyk powinien być higroskopijny i szybko schnąć, tak aby można go było użyć dzień po dniu.

Dlaczego kocyk na plażę zapewnia przyjemny wypoczynek nad morzem?

Wybierając się na wakacje, chętnie pakowane są przedmioty, które nie zajmują dużo miejsca, ale będą uprzyjemniać czas spędzony na błogim leniuchowaniu. Bez względu na to, czy plaża wyposażona jest w leżaki czy nie, warto mieć ze sobą kocyk na plażę. Prawidłowo czyszczony i zabezpieczony będzie służył przez kilka sezonów. Sprawi, że każde wakacje będą naprawdę udane! Produkt ten można prać w pralce, w niskich temperaturach, dzięki czemu eliminuje się zabrudzenia oraz alergeny.

Kocyk na plażę wykonany z bawełny będzie bezpieczny dla skóry skłonnej do podrażnień i dla dzieci. Jeśli wybrany model ma duże rozmiary, to zmieści się na nim cała rodzina. Warto zwrócić uwagę czy produkt posiada warstwę termoizolacyjną, która sprawdzi się także w wietrzne i chłodniejsze dni. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość przytwierdzenia kocyka do powierzchni, za pomocą śledzi. W ten sposób nie poderwie go wiatr, a wszystkie pozostawione na nim rzeczy będą leżeć na swoim miejscu. Jest to szczególnie przydatne podczas podróży z dziećmi. Pikowane podbicie będzie zapewniało przyjemną miękkość, bez względu na powierzchnię, na której kocyk na plażę zostanie rozłożony.