Gdańsk dla ciekawych: z wizytą w Dworze Artusa

Ta budowla zalicza się do najcenniejszych zabytków Gdańska, jest też jedną z tych atrakcji, których w czasie wycieczki po tym mieście pominąć nie można. Dwór Artusa to wyjątkowa budowla oraz obiekt, który swą historią może przyciągnąć każdego miłośnika zabytków.

Co warto wiedzieć na temat Dworu Artusa w Gdańsku?

Gdańsk, jako miasto zamożnych kupców, do dziś zachwyca pięknymi budowlami oraz miejscami, które służyć miały najwybitniejszym mieszkańcom miasta. Jednym z takich obiektów jest właśnie Dwór Artusa – miejsce, w którym dawniej odbywały się zebrania zamożnego patrycjatu. Dwór ten sprawdzał się nie tylko jako miejsce towarzyskich spotkać, ale i jako reprezentacyjna siedziba bractw kupieckich. W istocie – swymi reprezentacyjnymi cechami dwór ten zachwyca do dziś.

To ciekawy przykład gotyckiej architektury oraz zabytek, której detale architektoniczne każdego mogą oczarować swym pięknem i bogactwem. Nie brak tu również ozdób, które rewelacyjnie nawiązują do historii tego miejsca. Wszak jedną z ważniejszych dekoracji jest tu figurka Merkurego – boga mającego czuwać nad kupcami. Fasadę tego pięknego dworu zdobią również medaliony z głowami władców Polski oraz figury, które przedstawiają starożytnych wodzów.

Artykuły o interesujących atrakcjach z Gdańska i nie tylko znajdziesz też w serwisie https://www.trojmiejski.pl/.

Historia Gdańska w Dworze Artusa

Całość robi wspaniałe wrażenie, a przecież to tylko zewnętrzna fasada. Dwór Artusa może się przecież pochwalić również wspaniałymi wnętrzami, w których na zwiedzających czeka imponująca kolekcja dzieł sztuki. A ponieważ dziś w Dworze Artusa mieści się Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, każdy z nas może zapoznać się ze zgromadzonymi tu zabytkami.

Gdańsk to wspaniałe perełki dawnej architektury oraz zabytki, obok których nie można przejść obojętnie. Wycieczki po tym mieście to idealna propozycja dla tych, którzy lubią podziwiać wspaniałe detale architektoniczne oraz wnętrza, które do dziś zadziwiają swym pięknem i bogactwem.