Zaproszenia ślubne – jak wybrać najlepsze?

Najważniejszym etapem podczas przygotowań do weselnej uroczystości jest rozesłanie zaproszeń na to wyjątkowe wydarzenie. Na liście ślubnych przygotowań stanowi to najbardziej wyczekiwane przez parę młodą chwilę, w której informacja o ich zaślubinach staje oficjalna. To oczywiste, że podczas wybierania konkretnej stylistyki i treści, parze udziela się zdenerwowanie, w końcu zaproszenie stanowi wizytówkę całej ceremonii i uroczystości weselnej.

Jako że zaproszenie ślubne stanowi pierwszą istotną informację na temat charakteru planowanego wydarzenia, na rynku dostępna jest niezwykle bogata oferta projektów – od oszczędnych w formie, wykonanych z ekologicznego papieru aż po eleganckie zaproszenia ślubne pełne blichtru i ozdobników. Dużą część stanowią też śmieszne zaproszenia ślubne, a także te o charakterze hipsterskich pocztówek. Wybór konkretnego modelu będzie zdeterminowany oczekiwaniami młodej pary względem stylistyki ślubnego zaproszenia. Najważniejsze, aby zaproszenie było integralną stylistycznie częścią weselnej uroczystości.

Zaproszenia ślubne oddające klimat przyszłego wydarzenia

Jak już zostało wspomniane charakter zaproszenia powinien być dostosowany do klimatu planowanej uroczystości, co oznacza, że planując wesele w sali bankietowej luksusowego apartamentu, w żadnym wypadku nie powinniśmy przesyłać zaproszenia na ekologicznym papierze. Tego typu zaproszenie będzie jak najbardziej na miejscu, jeśli wesele będzie organizowane w wiejskiej karczmie lub sali urządzonej w rustykalnym stylu.

Kiedy jest najlepszy czas na wysyłkę zaproszeń ślubnych?

Wybieranie i projektowanie zaproszeń dobrze jest zacząć na 5-8 miesięcy przed ślubem. Jeśli chodzi o wysyłkę, warto to zrobić na 6 miesięcy przed planowaną datą wydarzenia, jednak nie później niż na 8 tygodni przed uroczystością. W zależności od rodzinnych tradycji, zaproszenia mogą być dostarczane osobiście bądź listownie. W tym wypadku wiele będzie zależeć też od odległości dzielącej narzeczonych od adresatów.

Jak wybrać najlepsze zaproszenia ślubne?

Jeśli zastanawiasz się jak wybrać zaproszenia ślubne, aby były jak najbardziej atrakcyjne wizualnie, musisz zastosować się do kilku zasad:

  • nie przesadzaj z ilością tekstu lub ozdobników
  • nie wprowadzaj do tekstu kilku rodzajów czcionek (zdecyduj się na jeden)
  • najlepiej prezentuje się antracytowa czcionka na różnych odcieniach beżu

Wiele par sięga po oryginalne zaproszenia czego zaproszenia ślubne na pleksi, transparentne zaproszenia ślubne oraz drewniane zaproszenia ślubne są tego najlepszym dowodem. W ferworze przygotowań nie wolno zapomnieć o takiej dekoracji jak zawieszka na wódkę a także barek karnister, stanowiący wspaniały prezent urodzinowy dla każdego mężczyzny.