Wizyta w Aquaparku Dalmatia w Šibeniku – raj dla rodzin z dziećmi na północy Dalmacji

Jednym z ciekawych miejsc, które warto odwiedzić podczas pobytu na północy Dalmacji, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, jest Aquapark Dalmatia. Usytuowany niedaleko miasta Šibenik, dokładnie około 7 kilometrów na południe od jego centrum, ten aquapark znajduje się w obrębie Amadria Park – kompleksu obejmującego kilka hoteli oraz camping. Latem, kiedy temperatury strzeliły w górę, to miejsce przyciąga rzesze gości. Tak więc, jeśli chcesz zapewnić sobie i swojej rodzinie dobrą lokalizację przy leżakach, zalecane jest wcześniejsze przybycie.

Nie dajcie się zmylić widokowi pustego obiektu na zdjęciach – nasza wizyta miała miejsce w połowie września, a liczba gości nie przekraczała wtedy 20 osób. Nawet pomimo niskiego natężenia ruchu, atmosfera w parku była fantastyczna.

Aquapark Dalmatia dba o komfort swoich gości – do napełniania basenów używana jest słodka woda, co było korzystne dla naszej Kryśki, która mogła swobodnie zanurzyć twarz bez obaw o podrażnienie oczu. Co więcej, cały obiekt wydaje się być bardzo bezpieczny i odpowiednio przystosowany do potrzeb najmłodszych. Jedynym elementem, który odczuliśmy jako brakujący, był głębszy basen przeznaczony dla dorosłych.

Najważniejszą i najbardziej uderzającą atrakcją Aquaparku Dalmatia jest tzw. „twierdza wodnego deszczu”, czyli 13-metrowa konstrukcja wyposażona w zjeżdżalnie dla dzieci w różnym wieku. Na górze twierdzy umiejscowiona jest wielka beczka, która co kilka minut opróżnia swoją zawartość, dostarczając niesamowitej frajdy zarówno młodszym, jak i starszym gościom.