Tanie wakacje za granicą. Wszystko co musisz wiedzieć

Polska to kraj pełen pięknych i ciekawych miejsc, które co roku przyciągają tłumy turystów. Nasze państwo szczególnie upodobali sobie Anglicy z powodu niskich cen oraz różnorodności (dostęp do morza oraz gór). Wakacje w Polsce dla nas to jednak już nic szczególnego i nic w tym dziwnego. Jeżeli od małego byliśmy zabierani przez rodziców do Gdyni lub Zakopanego, mogły nam się zwyczajnie znudzić. Co jeżeli chcielibyśmy zobaczyć coś nowego, ale nie stać nas na wypasione wakacje? Na szczęście z pomocą przychodzą tanie loty oraz hotele za granicą.

Wyjazd przez biuro podróży dla wielu to pierwsza myśl, gdy pomyśli o zagranicznym odpoczynku. Prawda jest jednak taka, że przy ograniczonym budżecie powinniśmy porzucić tę myśl. Atrakcyjne oferty, piękne widoki na zdjęciach oraz posiłki w cenie mogą kusić, jednak trzeba to powiedzieć wprost — taki wyjazd będzie zawsze o wiele droższy od tego organizowanego na przysłowiową „własną rękę”. Decydując się na samodzielną wyprawę, omijamy opłaty dla operatorów i obsługującym nam osobom. Minusem jest fakt, że wszystko musimy zaplanować sobie sami. Transport, miejsce do spania oraz jedzenie spoczywają na naszej głowie. Musimy dokładnie zaplanować nasz wyjazd. Biletów należy zacząć szukać z wyprzedzeniem, a na pewno uda nam się kupić go w atrakcyjnej cenie.

Takie wakacje za granicą to oczywiście również i sprawy noclegowe. Miejsca do spania również powinniśmy zacząć szukać odpowiednio wcześniej i najlepiej po okresie sezonowym. Szukajmy tanich moteli lub pensjonatów. Z pewnością pomogą aplikacje pokroju AirBnB lub Booking. Wynajem od prywatnej osoby zawsze będzie tańszy od wynajmu w hotelu.

Spędzanie wolnego czasu na wakacjach to zawsze sprawa indywidualna. Jedni lubią zwiedzać, a drudzy wylegiwać się na plaży i sączyć drinka. Aby ograniczyć wydatki, znajdźmy odpowiedni balans i pozwólmy sobie od czasu do czasu na wyskoczenie do polecanej przez tubylców knajpki. Od czasu do czasu zawsze warto zaszaleć, aby później móc dobrze wspominać wypad.

Tanie, udane wakacje mają prawo się udać, jeżeli odpowiednio wcześniej o nich pomyślimy i zaczniemy planować. Zacznij już teraz.