Hiszpańskie skarby: Orihuela

Orihuela jest jednym z ciekawszych miast, jakimi może nas oczarować Hiszpania, a wycieczki po jej terenie mogą sprawić nam wiele radości. Jakie atrakcje przyciągają tu turystów? Co sprawia, iż spacery po tym mieście stają się dla wielu osób tak fascynującym doświadczeniem?

Orihuela przyciąga wspaniałym klimatem i ciekawą zabudową, której z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi. Miasto to może się pochwalić historią sięgającą czasów rzymskich, wiadomo też, że w VII wieku pełniło rolę stolicy państwa Wizygotów. Przez pewien czas Orihuela znajdowała się w rękach Arabów, z rąk których została odbita dopiero w połowie XIII wieku, w czasach króla Alfonsa X Mądrego. Dziś jest to jedno z ważniejszych miast, jakimi miłośników historii i architektury może oczarować Hiszpania, a wycieczki po jego terenie mogą się dla wielu z nas stać jedyną w swoim rodzaju przygodą. Co warto zobaczyć w tym mieście?

Orihuela może się pochwalić wieloma obiektami sakralnymi, w gronie których miejsce szczególne zajmuje tutejsza katedra. Ta gotycka świątynia powstała w miejscu dawnego meczetu, a jej majestatyczna sylwetka skutecznie przyciąga uwagę zwiedzających. Potężna wieża z XIII wieku, piękne bramy wejściowe oraz wnętrze kuszące cennymi dziełami sztuki – oto główne powody, dla których warto poświęcić tej budowli nieco więcej uwagi. Orihuela intryguje też ciekawymi placówkami muzealnymi, w gronie których miejsce bardzo ważne zajmuje Muzeum Sztuki Sakralnej. Urządzone w murach pałacu biskupiego, może oczarować nas imponująca kolekcją obrazów i rzeźb, obok których nie można przejść obojętnie. Na szczególne wyróżnienie zasługuje tu obraz „Kuszenie św. Tomasza” Diego Velasqueza, wielkie wrażenie robi też kolekcja przedmiotów liturgicznych z różnych okresów historycznych. Dom i Muzeum Miguela Hernandeza, związanego z tym miastem poety, zespół klasztorny Dominikanów oraz cytrynowe i pomarańczowe gaje, których nie brak w okolicy miasta – oto kolejne czynniki, dzięki którym wizyta w tej części Hiszpanii na każdym z nas zrobi wielkie wrażenie. To miasto ma wiele uroku, a kto zajrzy na jego teren, ten z pewnością żałować nie będzie.

Jeden komentarz w temacie “Hiszpańskie skarby: Orihuela

Dodaj komentarz