Tanie wakacje – first minute vs last minute

Zapewne słyszałeś już o różnych odmianach wakacyjnych wyjazdów, takich jak wakacje last minute albo wakacje first minute. Obie opcje pozwalają na spędzenie stosunkowo tanich wakacji. Obie jednak różnią się od siebie pod różnymi względami. Podczas gdy dawniej to oferty „last minute” cieszyły się największą popularnością, dziś powoli zastępowane są przez warianty „first minute”. Jako ludzie polubiliśmy się z planowaniem i teraz wolimy organizować swoją przyszłość ze sporym wyprzedzeniem. Z tego względu nieco bardziej przypadają nam do gustu te wczasy, które wykupujemy sobie nawet na kilkanaście miesięcy przed zaplanowanym wylotem bądź wyjazdem.

A są to właśnie takie wakacje typu first minute. Na pewno przypadną ci one do gustu, jeżeli tylko lubisz planować, a do tego lubisz i chcesz oszczędzać pieniądze zwłaszcza na tym, na czym możesz je zaoszczędzić. Jeżeli dopiero w czerwcu zarezerwujesz sobie wczasy, na które udasz się w lipcu bądź sierpniu, możesz być pewien, że poważnie na nich przepłacić. A przecież wakacje da się zaplanować. Na pewno wiesz już, jakie konkretne kraje chciałbyś odwiedzić w przyszłości – czy to za rok, czy to za dwa lata. Poszukaj więc tych kierunków w ofertach biur podróży i… od razu wykup dla siebie wycieczkę, z której skorzystasz w przyszłości. Będzie to właśnie wariant first minuta. Opcja pozwalająca na zaoszczędzenie nawet kilkuset złotych!

Wciąż jednak za te typowo tanie wakacje uznaje się jednak wakacje last minute, czyli wczasy rezerwowane na ostatnią chwilę. Nie każdemu przypadną one do gustu, ale niektórzy są z nich na tyle zadowoleni, że korzystają z nich zawsze, gdy tylko chcą się udać na jakieś wczasy. Cena wakacji last minute potrafi być naprawdę zaskakująco niska. Nieraz zostaje obniżona o połowę, a czasem i o więcej! Na wakacje last minute decydujesz się jednak spontanicznie i jest to ich poważny minus. Musisz bowiem naprędce brać urlop i w ciągu dosłownie kilku dni przygotować się do wyjazdu. Niższa cena zawsze wiąże się z pewnymi komplikacjami.