Podróże bez niespodzianek – jak skutecznie zabezpieczyć się przed nieprzewidzianymi komplikacjami w trakcie lotu?

W ciągu ostatniego roku, dokonując rezerwacji na swoje podróże, pewnie zdarzyło Ci się wzywać pomocy Boga Lotów Nieodwołanych czy prosić o wyrozumiałość Bogini Lotnisk. Możliwe, że nawet oddawałeś się małym rytuałom mającym na celu zapewnienie sprawnego przejazdu bez nieprzyjemnych niespodzianek ze strony linii lotniczych czy innych zaangażowanych instytucji.

Nie każdy jednak ufa magicznym mocom i wielu z nas to realiści, którzy wolą polegać na solidnych planach i środkach ostrożności, aby umożliwić bezpieczną podróż. Z tego powodu stworzyliśmy serię produktów dostosowanych do bieżącej sytuacji, które są dostępne dla naszych Klientów przy każdej rezerwacji. Wprowadziliśmy też kilka dodatkowych wskazówek, które mogą okazać się nieocenione podczas podróży.

Niestety, nie możemy zagwarantować, że Twoje loty nie ulegną opóźnieniu lub odwołaniu. Jest jednak coś, co możemy obiecać – jeśli tak się stanie, zakupimy dla Ciebie nowe bilety, abyś mógł bez przeszkód dotrzeć do celu. Opcja FRU Trip Protect, dostępna przy rezerwacji biletów lotniczych na FRU.PL, zapewnia Ci spokój nawet w sytuacji, gdy Twoje loty ulegną zmianie uniemożliwiającej dotarcie do celu podróży. Szybko zaoferujemy bezpłatne, wygodne alternatywy lotu, nawet różnymi liniami lotniczymi lub innymi środkami transportu.

FRU Fast Refund to kolejne nasze rozwiązanie. Jeśli Twój lot zostanie anulowany lub zmieniony w taki sposób, że kwalifikuje się do zwrotu, pieniądze zwrócimy Ci w ciągu 3 dni, w gotówce lub szybciej w formie vouchera, gotowego do wykorzystania na kolejny lot.

Są również sytuacje, gdy to Ty z różnych powodów decydujesz się odwołać swoją podróż. W takim przypadku FRU Flex gwarantuje Ci zwrot pieniędzy w ciągu maksymalnie trzech dni roboczych po otrzymaniu od Ciebie informacji co najmniej 24 godziny przed pierwszym lotem.

Oczywiście nocleg też jest istotny elementem podróży. Bez względu na to, czy wybierzesz hotel, pensjonat czy hostel, zawsze dostępna jest opcja umożliwiająca bezpłatne anulowanie rezerwacji. Dzięki temu, jeśli z jakiegoś powodu dojazd do miejsca noclegu opóźni się, nie musisz martwić się o utratę pieniędzy.

Kolejnym elementem każdej podróży jest bagaż. Ze względu na dużo ruchu i problemy logistyczne na lotniskach, wiele bagażów rejestrowanych zostaje zagubionych lub dociera do celu z opóźnieniem. Aby uniknąć takich sytuacji, warto podróżować tylko z bagażem podręcznym. Jeśli jednak musisz zabrać ze sobą duży bagaż, zaplanuj jego pakowanie w sposób strategiczny – wszystkie najważniejsze rzeczy pakuj do bagażu podręcznego.