Niezwykły przepis na pieczone młode ziemniaki od popularnego blogera kulinarnego, Rozkosznego – odświeżający hit obiadowy

Michał Korkosz, znany również jako Rozkoszny, to jedna z największych postaci w świecie blogów kulinarnych. Wszystkie jego przepisy są niezwykle smaczne i nieodparcie zachęcają do degustacji. Przygotowany przez niego przepis na pieczone młode ziemniaki podawane z letnim dipem ma wszystko, aby stać się obiadowym hitem w sezonie wakacyjnym. Poniżej przedstawiamy ten przepis – serdecznie zapraszamy do wypróbowania.

Młode ziemniaki posiadają wyjątkowy, niepowtarzalny smak. Jedynie w okresie letnim są tak niezwykle wyraziste – w żadnym innym momencie roku ich smak nie jest już taki sam. Dlatego warto skorzystać z tego krótkiego okresu i cieszyć się ich smakiem, póki jest to możliwe. Niektórzy mogą kręcić nosem na samą myśl o ziemniakach, uważając je za produkt tuczący. To jednak błędne myślenie – jest to jeden z mitów, które krążą o ziemniakach już od dawna. Co więcej, ziemniaki są bardzo zdrowe.

Rozkoszny jest prawdziwym mistrzem w dziedzinie gotowania. Nie tylko tworzy nowe przepisy, ale też prowadzi popularne profile w mediach społecznościowych i publikuje książki kucharskie. Jego książka „Nowe Rozkoszne. Polskie przepisy, które ekscytują” zdobyła prestiżową amerykańską nagrodę Foreword Indies za Najlepszą Książkę Kulinarną Roku 2023!

Składniki na danie to: 500 g niewielkich, dokładnie wyszorowanych młodych ziemniaków, 4 łyżki oliwy extra virgin, 1 szklanka (220 g) jogurtu greckiego lub skyru, 2 łyżki majonezu, 3 ogórki małosolne pokrojone drobno, 1 ząbek czosnku przeciśnięty przez praskę, ⅓ szklanki (10 g) posiekanych ziół takich jak mięta, kolendra, bazylia, koper, 1 łyżka oliwy chili oraz sól morska w płatkach.