Najpiękniejsze miejsce zachwycające błękitem, które trzeba odwiedzić

JARDIN MAJORELLE, MARRAKESZ, MAROKO

Wreszcie Blu Majorelle to kolor willi i urokliwego ogrodu stworzonego przez francuskiego malarza Jacquesa Majorelle’a w 1924 roku. Źródło inspiracji dla artysty zakochanego w Marrakeszu , Jardin Majorelle stał się jego willowym atelier, łączącym mauretańską architekturę i sztukę styl deco. W latach 60. jeden z najbardziej znanych duetów modowych odkrył Marrakesz.

Pierre Bergé i Yves Saint Laurent odwiedzili Jardin Majorelle w 1966 roku, podczas swojej pierwszej wizyty w czerwonym mieście. Uwiódł ich ogród, który uważali za ponadczasową oazę barw Matisse. Pierre Bergé i Yves Saint Laurent kupili willę w latach 80. i przeprowadzili gruntowny remont.

Tutaj Yves Saint Laurent rysował cały dzień i organizował najpiękniejsze imprezy z przyjaciółmi i rodziną. Każdego dnia para wychodziła na nieco ponad godzinę, aby zanurzyć się w atmosferze miasta, a następnie wrócić, by schronić się w swoim miłosnym gnieździe. Marrakesz stał się kreatywnym laboratorium YSL. Dziś obok Jardin Majorelle możesz odwiedzić niedawne i fascynujące Musée Yves Saint Laurent, aby odbyć podróż przez epoki, style i kolekcje wielkiego projektanta.

CASAMASSIMA, APULIA

W prowincji Bari Casamassima to niebiesko-kolorowa wioska z kolorowymi domami, które charakteryzują historyczne centrum.

Jeszcze do niedawna uważano, że kolor domów był ślubem złożonym Matce Boskiej Konstantynopolackiej za uratowanie kraju przed zarazą w XVII wieku. W ostatnich latach nowa teoria łączy apulijską wioskę z niebieskimi miastami świata, odkryj tutaj historię.

BŁĘKITNE JASKINIE, ZAKINTOS, GRECJA

Wzdłuż północno-zachodniego wybrzeża Zakynthos, począwszy od końca Agios Nikolaos do Cape Skinari, można podziwiać wspaniałość słynnych Błękitnych Jaskiń greckiej wyspy. Są to szczególne formacje geologiczne, które dały początek serii jaskiń na morzu. Nazwa wywodzi się od koloru wody, która w jaskiniach staje się intensywnie błękitna.

Idealnym pomysłem na ich podziwianie jest wycieczka małą łodzią, która zdoła przebić się przez wiele Błękitnych Jaskiń, w innych piękno zarezerwowane jest tylko dla pływaków i nurków, którzy zapuszczają się w podwodny świat.

Więcej „błękitnych” miejsc świata znajdziesz tutaj https://www.hotel-europa.com.pl/najpiekniejsze-miejsca-zachwycajace-blekitem-cz-1/