Najpiękniejsze miejsce zachwycające błękitem, tego nie możesz przegapić  

BACALAR, LAGUNA 7 KOLORÓW, MEKSYK

Mało znane miejsce na wybrzeżu Quintana Roo, zakątek niesamowitego piękna do odkrycia w Meksyku. Laguna Bacalar to zwierciadło słodkiej wody, które urzeka nieskończonymi odcieniami błękitu. Jest to jezioro o powierzchni 42 km² w głębi lądu Quintana Roo, na południu Jukatanu, które starożytna ludność Majów nazwała „7-kolorową laguną”, odnosząc się do stopniowania wody ze względu na różne głębokości.

W rzeczywistości woda ma barwę od białej, dzięki białemu piaszczystemu dnie, po granatową, przechodzącą przez nieskończone odcienie turkusu i szmaragdu. Rejs łodzią lub kajakiem pozwoli odkryć piękno jeziora otoczonego namorzynami, trzcinami i zielonymi łąkami. Na Jukatanie znajduje się również 6000 cenot, jaskiń powstałych w wyniku erozji wapiennych skał czczonych przez Majów, w których woda jest ciemnoniebieska.

BŁĘKITNA GROTA, CAPRI

„Wody tego spokojnego podziemnego jeziora są najjaśniejszym i najpiękniejszym błękitem, jaki można sobie wyobrazić. Są przezroczyste jak tafle szkła, a ich kolorystyka zawstydziłaby najbardziej błękitne niebo, jakie kiedykolwiek zawisło nad Włochami. Żaden kolor nie może być bardziej czarujący, żaden połysk nie może być bardziej wspaniały”.

W ten sposób Mark Twain opisał piękno słynnej Błękitnej Groty na Capri. Od dawna zaniedbywana przez mieszkańców wyspy, którzy uważali ją za ofiarę złych duchów, naturalna jaskinia morska wyspy w Zatoce Neapolitańskiej fascynuje intensywnością błękitu wody, dzięki efektowi światła przenikającego przez otwarcie łodzi podwodnej. W tej cudownej scenerii pływanie jest niestety zabronione, ale można cieszyć się pokazem podczas rejsów łodzią.