Najlepszy pomysł na wakacje – wynajem jachtów w Chorwacji

Wakacje to wyjątkowy czas, który sprawia ogromną radość nie tylko dzieciom, ale także osobom dorosłym. Dlaczego? Bez wątpienia urlop to moment, kiedy wraz z najbliższymi możesz odpocząć od wszelkiego rodzaju obowiązków. Zastanawiasz się, co możesz robić i jakie atrakcje wybrać letniego wypoczynku? Trzeba przyznać, że jest wiele ciekawych możliwości, które pozwalają na to, aby oderwać się od codziennych obowiązków. Jedną z dostępnych opcji, która z roku na rok jest coraz chętniej wykorzystywana, jest czarter jachtów. Czy to faktycznie dobra propozycja na wakacje? Przygotowaliśmy dla ciebie kilka najważniejszych wskazówek, które ułatwią ci podjęcie decyzji.

  • Czarter jachtu na wakacje — czy warto wynająć jacht żaglowy?
  • Wakacje na Morzu Śródziemnym
  • Wspaniała atmosfera na jachcie żaglowym
  • Wynajem łodzi na wakacje
  • Gdzie można wynająć jacht na wakacje?

Czarter jachtu na wakacje — czy warto wynająć jacht żaglowy?

Wiele osób marzy o tym, aby wypocząć z dala od miejskiego zgiełku. Nic w tym dziwnego. W końcu odrobina oddechu na łonie natury, wśród kojącego szumu fal to jedna z najlepszych opcji, o jakie można marzyć.

Jedną z opcji, nad którą warto się zastanowić, jest wynajem jachtu na wakacje. Rozbudowana baza dostępnych jachtów i łodzi motorowych pozwoli dopasować wielkość pokładu zarówno do twoich umiejętności żeglarskich, jak i liczby uczestników wyprawy. Pamiętaj, że wypożyczając jach, nie musisz ograniczać się do polskich wód. Jeśli twoim  marzeniem jest rejs po dużo cieplejszych wodach Adriatyku, z powodzeniem możesz wynająć łódź i odebrać ją na miejscu we wskazanym porcie.

To jednak nie wszystko, firma wypożyczająca, a raczej czarterująca jachty żaglowe gwarantuje pełną obsługę. Oznacza to, że wypożyczając jachty żaglowe, możesz liczyć na profesjonalną obsługę oraz spisanie wszelkich niezbędnych formalności na stosownej umowie. Wszystko to w trosce o twoje bezpieczeństwo.

Wakacje na Morzu Śródziemnym

Oprócz czarteru jachtu możesz skorzystać z zupełnie innej opcji. Jeśli jesteś właścicielem jednostki pływającej, możesz oddać ją pod opiekę profesjonalnej załogi. Ta nie tylko zadba o pokład, ale również zorganizuje najmy czarterowe dla odwiedzających turystów. To idealna okazja, aby wykorzystać szczyt sezonu i czerpać korzyści z dodatkowych czarterów.

Wspaniała atmosfera na jachcie żaglowym

Skoro mowa już o wakacjach na jachcie w gronie najbliższych osób, to warto wspomnieć o atmosferze, jaka będzie panować. Z całą pewnością, na co dzień nie masz tak dużo czasu na to, aby poświęcić go bliskim osobom. Na jachcie na pewno się to zmieni. Dryfując po polskim morzu lub basenie Morza Śródziemnego, zapewnisz sobie oraz swoim towarzyszom niezapomniane wakacje pod żaglami.

Zastanawiasz się, czego potrzebujesz podczas rejsu? Z całą pewnością warto na jacht zabrać kilka gier planszowych, aby w długie wakacyjne wieczory móc w końcu nadrobić te wszystkie zaległości, jakie wspaniale potrafią zjednoczyć rodzinę na nowo. Atmosfera na jachcie będzie do niczego nieporównywalna. Nie zapominaj, że żeglując po wodach, możecie odwiedzać okoliczne porty i zwiedzać urokliwe miasteczka nadmorsie. Okazuje się bowiem, że czarter jachtu na wakacje to świetna przygoda i możliwość poznania różnych przepięknych miejsc na mapie świata.

Wynajem łodzi na wakacje

Czarter jachtów daje także doskonałą okazję do tego, aby nabyć niezbędną wiedzę do tego, aby w przyszłości móc samodzielnie wyruszyć w taką podróż. W szczególności, jeżeli mowa o dzieciach, którym można przekazać umiejętności, które się posiada. Maluchy chętnie zapoznają się z takimi tematami. Kto wie, może miłość ich rodziców do żeglowania zostanie przekazana im w genach? Ciekawostką jest to, że dzieci o swój pierwszy patent żeglarski mogą postarać się już w wieku 14 lat! Mając odpowiednie przygotowanie, zdobycie odpowiedniego patentu na pewno nie będzie sprawiać żadnych trudności.

Warto pamiętać, że wynajmując łodzie motorowe oraz poszczególne pozycje proponowane wśród jachtów żaglowych, niezbędne jest posiadanie właśnie patentu żeglarskiego. Wypływanie w chorwackie morze bez właściwych pozwoleń niestety jest niemożliwe. Co więcej, sternik musi mieć ukończone 18 lat.

Gdzie można wynająć jacht na wakacje?

Tak naprawdę wszędzie. Czarter jachtów na wakacje (i nie tylko!) stał się tak popularną usługą, że powstaje coraz więcej takich wypożyczalni, gdzie można wynająć jacht w atrakcyjnej cenie.

Chociaż wydaje się, że najwięcej takich punktów znajduje się na Mazurach, które tak naprawdę nazywane są polską mekką wszystkich żeglarzy (tam praktycznie w każdej miejscowości znaleźć można przystań, która jest w stanie wyczarterować jacht), to jednak warto wziąć pod uwagę czarter jachtu motorowego w Chorwacji. Malownicze miasteczka i gwarancja przepięknej pogody pozwoli ci przepłynąć Morze Śródziemne i zdobyć nowe doświadczenia.

Czarter jachtu na wakacje to doskonały pomysł, z którego z pewnością będziesz zadowolony. Zapoznaj się ze wszystkimi możliwościami i zafunduj sobie oraz swoim bliskim niezapomnianą przygodę.