Jakie są mniej popularne kierunki na wakacje?

Turyści, będąc na wakacjach, narzekają głównie na wszechobecne tłumy.

Trudno się im dziwić. Duża ilość ludzi na wczasach to m.in. mała swoboda wypoczynku na plaży, trudności w zajęciu stolika w restauracji czy kłopoty w znalezieniu noclegu. Aby uniknąć tego dyskomfortu, należy rozważyć nieco mniej popularne kierunki wakacyjnych wyjazdów.

Wakacje jak w szwajcarskim zegarku

Szwajcaria przyciąga przyrodniczymi perełkami. To właśnie w Szwajcarii zobaczyć można Alpy. Warto w tym celu udać się na szczyt Rochers de Naye. Na gorę można udać się pieszo lub pełną uroku kolejką. Będąc w Szwajcarii trzeba wybrać się również nad Jezioro Genewskie, przy okazji odwiedzając średniowieczny Zamek Chillon. Podczas wycieczki do Szwajcarii warto rozważyć odwiedzenie miasta Montreux. Osoby szukające mniej uczęszczanych miejsc mogą zajrzeć nad Jezioro Thun z licznymi winnicami.

Słowenia, czyli brak nudy

Słowenia oferuje atrakcje dla miłośników morza oraz gór. Osoby nie szukające tłumów mogą rozważyć wyjazd do miejscowości Isola. Plaże nie są zatłoczone, ale infrastruktura turystyczna jest świetnie rozwinięta. Punktem obowiązkowym dla amatorów górskich wycieczek jest z pewnością Triglav. Alpy Julijskie zachwycą z pewnością każdego górołaza. Będąc w Słowenii warto zwiedzić jaskinie- Jaskinie Szkocjańskie oraz Jaskinię Postojna.

Gruzja, czyli jedzenie i zwiedzanie

Gruzja słynie ze świetnej kuchni. Chinkali, chaczapuri czy tonis puri to gruzińskie znaki rozpoznawcze. Jeśli chodzi o turystykę, to w Gruzji nie będą się nudzić osoby lubiące czynny wypoczynek. Na takich turystów czekają szczyty Kaukazu, Tuszetii czy Swanetii. Osoby lubiące zwiedzać miasta z pewnością mogą zajrzeć do Tbilisi. Batumi może być natomiast celem osób chcących wypocząć nad Morzem Czarnym. Gruzja to świetny pomysł na tanie, pyszne i niezapomniane wakacje.

Mniej popularne miejsca mogą okazać się lepszym pomysłem na wypoczynek, niż bardziej znane lokalizacje. Warto o tym pamiętać planując wakacje.