Jaki kajak jednoosobowy wybrać?

Spływy kajakowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością: firmy je organizujące przeżywają w sezonie prawdziwe oblężenie, a i samodzielnie realizowane wyprawy mają stale powiększające się grono zwolenników. I bardzo dobrze! Tego rodzaju aktywność na wodzie niesie ze sobą szereg dobrodziejstw zarówno dla naszego zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Jeśli chciałbyś kupić swoją własną łódź, ale nie wiesz, na który model się zdecydować, to przeczytaj poniższy tekst. Kajak jednoosobowy której firmy będzie strzałem w dziesiątkę?

Kajaki jednoosobowe – wiodący producent w Polsce

Jeśli interesujesz się zakupem swojego własnego kajaka jednoosobowego, to zapewne masz za sobą już niejeden spływ wykonany na sprzęcie z wypożyczalni. Nie ma w tym nic złego – każdy tak zaczynał! Z czasem jednak chce się czegoś więcej, czegoś lepszego, czegoś skrojonego na miarę swoich własnych preferencji. Może zauważyłeś, że w ogromnej części wypożyczalni na terenie naszego kraju przeważa towar z logiem marki Aquarius – jest to polska firma z siedzibą na Pomorzu, która od dziesięcioleci jest głównym zaopatrzeniowcem w tej branży. W ofercie Aquariusa dla klientów indywidualnych nie brakuje także świetnej jakości kajaków jednoosobowych! Zapoznaj się ze specyfikacją modeli turystycznych (np. “Traper”, “Trek”) oraz morskich (np. “Sea Lion”, “Sea Emotion PE”). Gwarantuję, że znajdziesz coś dla siebie!

Lekki kajak jednoosobowy

Jeśli zależy Ci na lekkości i nieco innym designie od tego prezentowanego przez jednoosobowe kajaki Aquariusa, to może zainteresuje Cię oferta kanadyjskiego Pelicana – największego producenta kajaków na świecie. Sprzęt z logiem Pelicana jest niezawodny, solidny, trwały, a przy tym lekki i kompaktowy. Wybierając się w pojedynkę na wyprawę kajakiem jednoosobowym, jego waga jest czymś dość istotnym – musisz być w stanie przenieść go z miejsca na miejsce w przypadku trudności z pokonaniem jakiegoś odcinka.

Kajak jednoosobowy wędkarski

Jednoosobowy kajak może być turystyczny, górski, morski, wędkarski. Każdy z nich będzie charakteryzował się inną konstrukcją, gdyż został zaprojektowany i stworzony z myślą o konkretnych warunkach. Morski ma za zadanie pokonywać wysokie fale, turystyczny jest dość uniwersalnym rozwiązaniem, łączącym w sobie najważniejsze zalety, a wędkarski…No właśnie. Może się zdziwisz, ale najlepiej, aby tego typu jednostka pływająca była wyposażona w napęd nożny, czyli aby posiadała pedały. Dlaczego? Ryby łowi się zazwyczaj na spokojnych, nie wzburzonych wodach, nie potrzebujesz więc kontrolować sytuacji przy pomocy wiosła. Pedałując, zyskujesz wolne ręce – a przecież właśnie ich potrzeba przy łowieniu ryb. Co poza tym? Jak wygląda dobry kajak jednoosobowy wędkarski?

  • Wykonany jest w maskujących barwach, umożliwiających wtopienie się w otoczenie wodnych szuwarów. Dzięki temu każdy wędkarz uzyskuje szansę podejrzenia dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. To niesamowicie relaksuje i odpręża, a przecież…często właśnie uzyskanie takiego stanu jest celem wybrania się na ryby!
  • Jest wyposażony w wygodne siedzenie umożliwiające spędzenie kilku godzin na pokładzie tegoż kajaka jednoosobowego.
  • Jest pojemny – nie brakuje na nim miejsca na wszelkiego rodzaju drobiazgi (haczyki, przynęty, prowiant, wędki) oraz – rzecz jasna – na złowione ryby.
  • Posiada uchwyty na wędki.
  • Pokład jest pokryty materiałem gwarantującym dobrą przyczepność – ryzyko poślizgnięcia się powinno być zredukowane do minimum. Takie rozwiązanie umożliwia łowienie ryb w pozycji stojącej.

To tylko niektóre aspekty, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze wędkarskiego kajaka jednoosobowego. Bezapelacyjnym liderem w produkcji tego rodzaju łodzi jest marka Feel Free, która posiada w swojej ofercie jednoosobowe kajaki wędkarskie najwyższej możliwej jakości. Produkty tej firmy cieszą się uznaniem doświadczonych wędkarzy na całym świecie.

Gdzie kupić kajak jednoosobowy?

Wybierając się do sklepu stacjonarnego, z całą pewnością będziesz posiadał bardzo ograniczony wybór. Jeśli chcesz szybko i łatwo porównać specyfikację kilku interesujących Cię modeli, to wejdź na stronę www.gokajak.com, gdzie znajdują się kajaki jednoosobowe wszystkich wymienionych wyżej marek. Ponadto masz tam gwarancję najniższej ceny i szybkiej dostawy, a w razie wątpliwości możesz nawiązać kontakt z bardzo życzliwą, profesjonalną obsługą. Nie zapomnij także zaopatrzyć się w dobrej jakości kapok, najlepiej z kieszeniami w które schowasz np. telefon do oglądania w wolnej chwili interesujące Cię strony internetowe ! Bezpieczeństwo zawsze stawiaj na pierwszym miejscu.